aloe vera 100% šťava Medicura +

Aloe Vera 330 ml BIO 100 % Medicura

5,70 €

BIO Aloe Vera 330 ml

Nový produkt

92 položky

- +

Pridať do obľúbených

Aloe Vera  330 ml BIO v sklenenej fľaši  - 100 % čerstvej rastlinné šťavy z ekologického poľnohospodárstva

Zloženie: 100 % organické aloe vera šťava (Barbadensis Miller), kyselina citrónová, kyselina askorbová

Obsah:  330 ml sklenená fľaša

Odporúčané dávkovanie:  Sú obvykle 3 krát denne 20 ml. Pred otvorením potriasť. Po otvorení skladovať v chlade a spotrebovať do 14 dní.

Aloe Vera je jedným z najstarších, najviac uctievaný a jedným z najvšestrannejších plodín výtvorov prírody. Nefertiti a Kleopatra si zachovali svoju legendárnu krásu s aloe vera a medu. Inkovia tzv Aloe Vera "" Kúzlo neba ''   prameň mladosti ''. Pitie šťavy s druhovo špecifické mnohými prebádaných zložiek je jedným z najväčších záhad prírody.

Rastliny Aloe Vera sú suchomilné až sukulentné tučnolisté rastliny s mäsitými, často na okraji rôzne tŕnito zubatými listami. V listoch niektorých druhov Aloe Vera sú obsiahnuté sekrečnú bunky produkujúce látky s hojivými účinkami. Z listov Aloe Vera perfoliata sa získava maurícijské konope.

Tonický a purgativní účinok: Ako ALOE označujeme tiež vlastné hojivú a prospešnú drogu zo šťavnatých listov niektorých druhov Aloe Vera s purgativním a tonickým účinkom. Drogou je tu myslená šťava z listov, miazga alebo šťava s rôzne vysokou prímesou miazgy.

Kedy pomáha Aloe Vera? Hlavné hojivú zložkou Aloe Vera je gél a šťava z listov. Gél alebo šťava sa používa buď sušená, konzervované alebo čerstvá, ktoré sa u nás aplikuje najčastejšie. Sušená šťava sa nazýva Sabura. Oficinální je podľa ČL 1997 aloe vera, nazývané tiež niekedy aloe pravé, alebo moderne - aloe vera, zahustená a vysušená šťava z listov (materská rastlina Aloe barbadensis, syn. Aloe vera Linné, syn. Aloe vulgaris Lamarck, resp. Jeho hybridov a krížencov ) a aloe kapské (z niektorých ďalších druhov Aloe, najmä Aloe ferox. MILL., a ich krížencov).

Antrachinón: Aloe je amorfný droga s obsahom antrachinónov (podobne ako napr. Podzemok rebarbory).

V dnešnej dobe sa rozlišuje u niektorých druhov Aloe Vera medzi žltočervená miazgou (aloe, latex, žltá miazga, droga aloe), ktorá obsahuje vyššie percento aloín (aloín vyvoláva u niektorých ľudí kožné alergiu a pri vnútornom použití hnačka a silné dráždenie čriev a obličiek) a priehľadným Aloe Vera gélom (označovaným niekedy ako aloe vera alebo "šťava", ktorá je v skutočnosti jeho výťažkom), ktorý sa musí do 12 hodín stabilizovať.

Homeopatie a Aloe Vera : Čerstvá šťava Aloe Vera sa zmieša s liehom 70% v pomere 4: 3 a vznikne riedenie D0. Ďalej sa riedi liehom 30% až do D2, D3 a D4. Najčastejšie užívame riedenie D3 a D4, 3x denne 5 kvapiek, pred jedlom. Prostriedky takto vyrobené si zachovávajú predovšetkým fytoncídne a všeobecne protizápalový charakter a užívajú sa predovšetkým na všetky kožné problémy. Vnútorné užívanie je vhodné pri kožných problémoch a spáleninách kombinovať s vonkajším použitím čerstvých listov aloe, emulzií, normálnych alebo homeopatických masťou s aloe alebo liehovodný roztok aloe so zníženým obsahom alkoholu.

Účinky Aloe Vera :  Aloe Vera dokáže prenikať dermálnej vrstvou, a preto pôsobí aj zvnútra tela. Vďaka tejto vlastnosti hojí rezné rany, popáleniny, odreniny a je schopná nahrádzať aj tukové bunky kostí. Aloe Vera gél pôsobí ako prírodný čistič (obsahuje saponíny), prechádza tkanív vďaka prítomnosti lignínu. Pracuje ako anestetikum v miestach, kde je aplikovaný. Zmierňuje bolesti v svaloch, kĺbových spojeniach a pod. Je baktericídne, ak je aplikovaný vo vysokej koncentrácii po niekoľko hodín v priamom kontakte s baktériami. Dokáže likvidovať vírus a je fungicídny. Je proti-svrbivý, redukuje krvácanie, zráža teplotu zapálených častí tela. Je protizápalový. Pôsobí ako prírodný zvlhčovač, dodáva vlhkosť všetkým vrstvám kože. Zvyšuje normálne bunkové množenie, čím urýchľuje regeneratívnu fázu hojivého procesu. Rozťahuje kapiláry (krvné cievy najmenšieho priemeru), rozbíja a stravuje mŕtvu tkanivo. Je výživný pre telo a pokožku, poskytuje širokú škálu vitamínov, minerálov, sacharidov, enzýmov a aminokyselín. Je veľmi efektívny pri likvidácii virulentných druhov vaginálnych trichomonád. Pretože Aloe obsahuje veľmi cenné enzýmy, aminokyseliny, minerály, vitamíny, rastlinné glykozidy a antrachinóny, ktoré pomáhajú z organizmu odplavovať toxické látky, preto je najúčinnejším prírodným detoxikačným prostriedkom 3. tisícročia.

Použitie:

 • zápalové stavy, žalúdočné a dvanástnikové vredy
 • poruchy črevnej činnosti, poruchy správneho príjmu vitamínov a minerálov, nadúvanie, zápchy a hnačky, syndróm precitliveného čreva, vredy tračníka,
 • potravinové alergie, atopický ekzém
 • pečeňové problémy
 • poruchy látkovej výmeny
 • zníženie imunity
 • vírusové infekcie
 • mykózy
 • kožné problémy

Vonkajšie použitie:

 • popáleniny
 • poranenia u diabetikov
 • vysušená pokožka
 • lupiny, akné
 • Antibakteriálne účinky:
 • infekcie ústnej dutiny
 • svrbenie konečníka
 • artritída a reumatický zápal kĺbov

Naša ekologická aloe vera šťava pozostáva z čistej miazgy listu vnútri aloe vera Barbadensis Miller. Na kvalite našich šťavy prikladáme veľký význam: zberajú ručne, lúpané ručne a ručný zber čerstvých plodov , za studena lisované.

Planáže na ktorých sú pestované aloe vera sú certifikované. Vďaka neustálym kontrolám zabezpečujeme trvalo vysokú kvalitu šťiav.

 • potrebujete podporiť imunitný systém
 • Detoxikujete organizmus
 • bojujete s rakovinou
 • máte problémy s trávením a črevnou mikroflórou
 • páli vás záha
 • pri problémoch s črevami, Crohnovej chorobe
 • ste po operáciách a potrebujete posilniť organizmus

Naša ekologická aloe vera šťava pozostáva z čistej miazgy listu vnútri aloe vera Barbadensis Miller. Na kvalite našej šťav prikladáme veľký význam: Zber je rucčný , lúpanie a získavanie štavy sa robí ručnou prácou , za studena lisovaný ďalšie spracovanie.

Plantáže na ktorých sa pestuje Aloe Vera sú kontrolované a certifikované .Vďaka neustálym kontrolám zabezpečujeme trvalo vysokú kvalitu šťavy.

Poznámka: Neprekračujte v potravinových doplnkov doporučené dávkovanie. Nemali by ste používať ako náhradu za vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl.