legend +

Čierna baza šťava 330ml BIO 100% Medicura

5,70 €

Čierna baza šťava 330ml BIO100%

Nový produkt

85 položky

- +

Pridať do obľúbených

Černa Baza 330 ml BIO sklenenej fľaše  - 100% ovocná šťava z ekologického poľnohospodárstva

Zloženie 300 ml: 100% ovocná šťava z Bazy čiernej

Obsah: 330 ml sklenená fľaša

Odporúčané dávkovanie : Sú obvyklé 30 ml za deň v neriedenom stave alebo zriediť s čistou vodou . Ukladať po otvorení v chlade a spotrebovať rýchlo. Pred otvorením potriasť. Po otvorení skladovať v chlade a spotrebovať do 14 dní.

Viete, že.... V ľudovej medicíne sa čierna baza cenila od nepamäti. V 17. storočí bola obľúbeným liečivom na odstránenie hlienov, kašľa alebo ako silné preháňadlo. Bylinkári opisujú bazu ako ,,kompletnú liečivú truhlicu", pretože má nespočetné terapeutické a imunitné vlastnosti. Čiernu bazu používali naše staré mamy pri prechladnutiach, ako prostriedok na potenie aj močopudný a ako jemne prečisťujúci prostriedok. Jej plody nie sú vhodné na konzumáciu v surovom stave. Plod čiernej bazy je jedným z najbohatších zdrojov antokyánov, ktoré stimulujú imunitný systém zvýšením produkcie lymfocytov bojujúcim proti infekcii.

Vlastnosti:

  • plody bazy sa vyznačujú vysokým obsahom vitamínu C a B, éterických olejov, antioxidantov (antokyán) a flavonoidov

Účinky:

  • hlavné liečebné účinky plodov bazy čiernej sa pripisujú obsahu flavonoidov: kvercetínu, rutínu a tmavočervených antokyánových farbív vo forme antokyanidín-3-glykozidov vyznačujúcich sa veľmi vysokou biologickou dostupnosťou (ľahko vstrebateľné a účinné v makroorganizme)
  • pôsobí prospešne pri celkovej podpore imunitného systému, zlepšuje krvný obeh
  • éterické oleje podporujú potenie a uvoľňovanie hlienov
  • baza čierna má obrovské antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti
  • má močopudné účinky a podporuje činnosť dýchacích ciest
  • pôsobí tiež veľmi priaznivo pri nádorových ochoreniach

Čerstvé plody bazy čiernej obsahujú vitamíny A, B, C, E, silice, cukry, bielkoviny a ďalšie látky. Jedná z nich, glykozid sambunigrin, mierne preháňa. Šťava pomáha pri prechladnutí. Znalci ju odporúčajú kombinovať so šťavou šípkovou a mrkvovú.

Krajina pôvodu: Nemecko