Kokosový olej a produkty z kokosu

kokosový olej

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach.  Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná, telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja. Pretože je panenský, čisto pr...

kokosový olej

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach.  Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná, telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja. Pretože je panenský, čisto prírodný a bez akýchkoľvek prímesí, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach. Spísali sme pre Vás 12 oblastí, kde sa kokosový olej dá využiť. Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodné telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja.

 

 Pretože je panenský, čisto prírodný a bez akýchkoľvek prímesí, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

 

 Kokosový olej pri redukcii váhy

 •  

  Je odporúčaný dietológmi, pretože sa dlhšie trávia a dodáva tak telu energiu postupne. Na rozdiel od iných tukov sa v tele neusadzuje, pretože sa rozkladá na glukózu, a samozrejme neobsahuje žiadny cholesterol. Pár lyžičiek oleja navodí pocit nasýtenia na niekoľko hodín. Je teda vhodný pri redukčných diétach a napomáha predchádzať jojo efektu.

 

Kokosový olej ako potravina

 •  

  Je proste výborný ako potravina. Má lahodnú chuť i vôňu a ak je za studena lisovaný (panenský), uchováva si vitamíny A, C a E. Tiež obsahuje ľudskému telu prospešné mastné kyseliny, predovšetkým kyselina laurová, ktorá je dôležitou zložkou materského mlieka. Kokosový olej môžete používať k príprave pokrmov aj na vyprážanie.
 •  

  Je tepelne stabilný až do 200 ° C, preto sa neprepaľuje a neprská. Je výborný na prípravu palaciniek, orientálnej kuchyne, vajíčok i zeleniny. Pridajte si ho ráno do obilné kaše, dajte si ho do šalátu alebo namažte na chlieb. Skvele sa dá využiť aj pri pečení vianočného pečiva.
 •  

  Kokosový olej býva nazývaný "najzdravším olejom na zemi" a nie zriedka býva spájaný aj s tajomstvom dlhovekosti. Pre svoje jedinečné účinky je kokosový olej perfektné zdravú náhradou všetkých tukov na varenie, smaženie a pečenie. Má lahodnú chuť a vôňu, rozpúšťa sa pri teplote nad 25 ° C. Ako náhradu masla ho môžu používať ľudia s alergiou na mlieko. mPanenský kokosový olej je zložený z kyselín, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Obsahuje takmer 50% mastné kyseliny laurovej. Táto mastná kyselina sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúžia ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém proti vírusom a infekciám. Kyselina laurová má prirodzené antivírusové účinky.

 

Ďalšie kyseliny obsiahnuté v oleji napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a vírusy tým, že naruší ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami. Kokosový olej pomáha pacientom s rôznymi infekciami, kandidou, herpes vírusom, aj množstvom ďalších. Rozkladá na glukózu, čiže hroznový cukor, ktorý postupne dodáva telu energiu a pritom sa v ňom neusadzuje (postupné dodávanie energie je spôsobené dlhším procesom trávenia kokosového oleja). Preto sa tiež panenský kokosový olej odporúča ľuďom, ktorí majú problémy s hladinou cukru v krvi alebo priamo diabetikom. Konzumácia stabilizuje hladinu cukru v krvi a znižuje záťaž nadobličiek.

Je tiež veľmi odolný proti žltnutiu čiže oxidácii. Žltnutie je veľkou slabinou rastlinných olejov, ktoré sú čerstvé a za studena lisované. Pri ňom vznikajú vysoko toxické transmastné kyseliny, ktoré upchávajú tepien a podieľa sa na vzniku srdcových a cievnych chorôb. Organizmus sa týchto transmastných kyselín totiž veľmi zložito zbavuje.

Kokosový olej - starostlivosť o pokožku, telo a nechty

 

Dá sa výborne použiť aj ako náhrada bežného telového mlieka alebo krémov. Krásne sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Ak je vaša pokožka suchšia alebo citlivá, ak máte problémy s popraskanú kožou (napr. Na chodidlách), atopickým ekzémom, vyrážkou a alergiami, potom je pre vás kokosový olej tou správnou voľbou. Môžete ho vyskúšať aj ako odličovadlo.

 •  Naneste olej na mokrú pokožku po umytí - dodáte jej zamatový vzhľad, autentickú kokosovú vôňu a rad dôležitých výživných látok.
 •  

   Naneste olej na suchú pokožku - Zvláčnite tak kožu bez pocitu mastnoty a dodáte jej potrebnú ochranu.

Kokosový olej ďalej ošetruje nechtové lôžka, vyschnutú pokožku na lakťoch, kolenách alebo pätách, je účinný proti striám a pomáha pri liečbe ekzému. Má vysoký obsah prírodných látok - antioxidantov, ktoré v podobe vitamínov A, C a E zabraňujú starnutiu pokožky.

Bez zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky, a to priamo do bunkovej štruktúry spájajúcich tkanív, je vysoko efektívny pri hojení a odstraňovaní vád, ako sú pečeňové škvrny, vrásky alebo jazvy. Kokosový olej tiež spoluvytvára ochrannú bariéru pred choroboplodnými baktériami a vďaka vysokému obsahu antioxidantov napomáha predísť a spomaliť poškodenie našej pleti zapríčinené voľnými radikálmi. Je veľmi jemný a preto vhodný pre citlivú detskú pokožku. Výborné je tiež používanie kokosového oleja po holení .

 

 Kokosový olej na vlasy

 •  

  V Ázii (predovšetkým v Barme, Indii a na Srí Lanke) je kokosový olej veľmi cenený a používa sa pre vlasové zábaly proti lámaniu vlasov a končekov, a tiež proti vypadávaniu vlasov. Je veľmi vhodný pre vlasy suché, poškodené a rozštiepené.
 •  

  Pri pravidelnom používaní reguluje vypadávanie vlasov, dodáva lesk, zmäkčuje a vyživuje vlasovú pokožku a dokáže úplne odstrániť lupiny. Tiež napomáha ľahkému rozčesávanie. Najlepšie pôsobí ako zábal vlasov pred ich umytím, ale môžete ho tiež jednoducho votrieť do vlasovej pokožky.

 

 Naneste olej pred umytím vlasov a pokožku hlavy - dokonale vyživí vlasovú pokožku a suché a rozštiepené končeky vlasov, dodá vlasom lesk a zabráni ich vysúšaniu.

  

Naneste olej po umytí - vyživí rozštiepené končeky a uľahčí rozčesávanie.

 

Výskumy jasne ukazujú ako silný vplyv má kokosový olej aplikovaný vo vlasoch v porovnaní so slnečnicovým a minerálnym olejom. Z týchto troch olejov bol kokosový olej jediným, ktorý markantne zabraňoval strate proteínov, ako u zdravých tak u zničených vlasov, pri používaní pred i po umytí.

 

Obaja oleja, slnečnicový aj minerálne, takmer vôbec nepomáhajú znižovať stratu proteínov z vlasov. Kokosový olej, tým, že je z triglyceridov kyseliny laurovej, má vysokú afinitu k proteínom vlasov a pre svoju nízku molekulovú hmotnosť a rovnaké lineárne reťazca je schopný penetrovať do vlasových korienkov.

Kokosový olej pomáha proti baktériám a kvasinkám

 •  

  Je zložený z mastných nasýtených kyselín, ktoré obsahujú veľké množstvo antioxidantov. Vďaka tomu je schopný narušiť lipidovej membrány baktérií, vírusov a kvasiniek, a pôsobí tak ako prírodné antibiotikum. Naozaj zázračnú schopnosť preukazuje pri liečení nepríjemné kandidózy. Podľa mnohých skúseností postačuje jedna lyžička kokosového oleja denne alebo vonkajšiemu potieranie, a kvasinky, ktoré spôsobujú kandidózu, postupne zmizne. Napomáha hojeniu vyrážok, jaziev či ekzémov.

 

 Kokosový olej na masáže celého tela

 

 • Je veľmi obľúbeným masážnym prípravkom. Často sa využíva pri thajskej a havajskej masáži , a to nielen vďaka svojej jemnej vôni, ale pre svoju dobrú vstrebateľnosť. Krásne zvláčňuje pokožku a zanecháva ju pružnú a hladkú.

 

Kokosový olej ako mlieko po opaľovaní

 •  

  Upokojuje vašu pokožku po dlhšom pobyte na slnku a regeneruje spálenú kožu. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré bojujú proti pôsobeniu voľných radikálov a tak napomáha proti predčasnému starnutiu kože a vráskam.

 

 Kokosový olej je prírodný balzam po holení

 •  

  Áno, môžete ho využiť aj ako balzam po holení. Je ideálny pre citlivú pokožku, ktorá sa holením narušuje. Chemické vody po holení často vytvárajú pupienky na tvári, to sa vám s kokosovým olejom nestane. A samozrejme príjemne vonia.

 

Kokosový olej - balzam na pery

 •  

  Skúste ho použiť na pery namiesto balzamu. Iste vás jeho účinky prekvapí - zvláčňuje popraskané pery, v lete ich chráni pred slnečnými lúčmi a v zime pred mrazom.

 

Kokosový olej bieli zuby

 •  

  Čistiť zuby kokosovým olejom sa vám možno môže zdať divné, ale naozaj to funguje. Oleja, soli a ďalšie prírodné látky sa na čistenie zubov používali už od staroveku, a dokonca aj v dnešnej dobe alternatívnej medicíny odporúča miesto pasty a kefky jednoducho použiť prst a olej, najlepšie ten kokosový.

 

Bežné bieliace pasty obsahujú veľké množstvo agresívnych chemických látok, ktoré poškodzujú sklovinu. Môžete vyskúšať po čistení zubov bežným spôsobom minútu až dve trieť zuby panenským kokosovým olejom. Po niekoľkých týždňoch budú vaše zuby viditeľne belšie. Okrem toho panenský kokosový olej upokojuje ďasná a zamedzuje tvorbe áft v ústach.

 

Kokosový olej pre domácich miláčikov

 •  

  Ak má váš domáci miláčik ťažkosti so suchou a podráždenou pokožkou, s popraskanou kožou na labkách (napr. V zime kvôli mrazom alebo kvôli posypovej soli na uliciach) alebo so svrbením pokožky, potom kokosový olej je tou správnou voľbou. Môžete ho používať aj ako doplnok stravy pre povzbudenie imunity, zlepšenie kvality srsti aj pre vyživenie kĺbov.

 

 Kokosový olej ako starodávny aj moderný liek

 •  

  Účinkov kokosového oleja si v posledných rokoch začína všímať aj moderná medicína. Podporuje tvorbu hormónov štítnej žľazy, čím spomaľuje starnutie buniek. Okrem toho tiež pôsobí preventívne proti srdcovým chorobám, senilite a dokonca aj rakovine. Podľa prieskumu bol výskyt rakoviny u jedincov užívajúcich panenský kokosový olej až o 30% nižšie ako u tých, ktorí používali olej iný. V poslednej dobe sa často hovorí aj o účinku na liečbu Alzheimerovej choroby.
Zobraziť celý text
Kokosový olej a produkty z kokosu

kokosový olej

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach.  Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná, telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja. Pretože je panenský, čisto pr...

kokosový olej

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach.  Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná, telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja. Pretože je panenský, čisto prírodný a bez akýchkoľvek prímesí, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

Kokosový olej môžete využiť v mnohých a mnohých oblastiach. Spísali sme pre Vás 12 oblastí, kde sa kokosový olej dá využiť. Kokosový olej sa tak dá využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodné telová aj vlasová kozmetika . Jeho široké využitie vás určite prekvapí. A najlepšie na tom je, že vám stačí len jedno balenie kokosového oleja.

 

 Pretože je panenský, čisto prírodný a bez akýchkoľvek prímesí, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

 

 Kokosový olej pri redukcii váhy

 •  

  Je odporúčaný dietológmi, pretože sa dlhšie trávia a dodáva tak telu energiu postupne. Na rozdiel od iných tukov sa v tele neusadzuje, pretože sa rozkladá na glukózu, a samozrejme neobsahuje žiadny cholesterol. Pár lyžičiek oleja navodí pocit nasýtenia na niekoľko hodín. Je teda vhodný pri redukčných diétach a napomáha predchádzať jojo efektu.

 

Kokosový olej ako potravina

 •  

  Je proste výborný ako potravina. Má lahodnú chuť i vôňu a ak je za studena lisovaný (panenský), uchováva si vitamíny A, C a E. Tiež obsahuje ľudskému telu prospešné mastné kyseliny, predovšetkým kyselina laurová, ktorá je dôležitou zložkou materského mlieka. Kokosový olej môžete používať k príprave pokrmov aj na vyprážanie.
 •  

  Je tepelne stabilný až do 200 ° C, preto sa neprepaľuje a neprská. Je výborný na prípravu palaciniek, orientálnej kuchyne, vajíčok i zeleniny. Pridajte si ho ráno do obilné kaše, dajte si ho do šalátu alebo namažte na chlieb. Skvele sa dá využiť aj pri pečení vianočného pečiva.
 •  

  Kokosový olej býva nazývaný "najzdravším olejom na zemi" a nie zriedka býva spájaný aj s tajomstvom dlhovekosti. Pre svoje jedinečné účinky je kokosový olej perfektné zdravú náhradou všetkých tukov na varenie, smaženie a pečenie. Má lahodnú chuť a vôňu, rozpúšťa sa pri teplote nad 25 ° C. Ako náhradu masla ho môžu používať ľudia s alergiou na mlieko. mPanenský kokosový olej je zložený z kyselín, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Obsahuje takmer 50% mastné kyseliny laurovej. Táto mastná kyselina sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúžia ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém proti vírusom a infekciám. Kyselina laurová má prirodzené antivírusové účinky.

 

Ďalšie kyseliny obsiahnuté v oleji napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a vírusy tým, že naruší ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami. Kokosový olej pomáha pacientom s rôznymi infekciami, kandidou, herpes vírusom, aj množstvom ďalších. Rozkladá na glukózu, čiže hroznový cukor, ktorý postupne dodáva telu energiu a pritom sa v ňom neusadzuje (postupné dodávanie energie je spôsobené dlhším procesom trávenia kokosového oleja). Preto sa tiež panenský kokosový olej odporúča ľuďom, ktorí majú problémy s hladinou cukru v krvi alebo priamo diabetikom. Konzumácia stabilizuje hladinu cukru v krvi a znižuje záťaž nadobličiek.

Je tiež veľmi odolný proti žltnutiu čiže oxidácii. Žltnutie je veľkou slabinou rastlinných olejov, ktoré sú čerstvé a za studena lisované. Pri ňom vznikajú vysoko toxické transmastné kyseliny, ktoré upchávajú tepien a podieľa sa na vzniku srdcových a cievnych chorôb. Organizmus sa týchto transmastných kyselín totiž veľmi zložito zbavuje.

Kokosový olej - starostlivosť o pokožku, telo a nechty

 

Dá sa výborne použiť aj ako náhrada bežného telového mlieka alebo krémov. Krásne sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Ak je vaša pokožka suchšia alebo citlivá, ak máte problémy s popraskanú kožou (napr. Na chodidlách), atopickým ekzémom, vyrážkou a alergiami, potom je pre vás kokosový olej tou správnou voľbou. Môžete ho vyskúšať aj ako odličovadlo.

 •  Naneste olej na mokrú pokožku po umytí - dodáte jej zamatový vzhľad, autentickú kokosovú vôňu a rad dôležitých výživných látok.
 •  

   Naneste olej na suchú pokožku - Zvláčnite tak kožu bez pocitu mastnoty a dodáte jej potrebnú ochranu.

Kokosový olej ďalej ošetruje nechtové lôžka, vyschnutú pokožku na lakťoch, kolenách alebo pätách, je účinný proti striám a pomáha pri liečbe ekzému. Má vysoký obsah prírodných látok - antioxidantov, ktoré v podobe vitamínov A, C a E zabraňujú starnutiu pokožky.

Bez zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky, a to priamo do bunkovej štruktúry spájajúcich tkanív, je vysoko efektívny pri hojení a odstraňovaní vád, ako sú pečeňové škvrny, vrásky alebo jazvy. Kokosový olej tiež spoluvytvára ochrannú bariéru pred choroboplodnými baktériami a vďaka vysokému obsahu antioxidantov napomáha predísť a spomaliť poškodenie našej pleti zapríčinené voľnými radikálmi. Je veľmi jemný a preto vhodný pre citlivú detskú pokožku. Výborné je tiež používanie kokosového oleja po holení .

 

 Kokosový olej na vlasy

 •  

  V Ázii (predovšetkým v Barme, Indii a na Srí Lanke) je kokosový olej veľmi cenený a používa sa pre vlasové zábaly proti lámaniu vlasov a končekov, a tiež proti vypadávaniu vlasov. Je veľmi vhodný pre vlasy suché, poškodené a rozštiepené.
 •  

  Pri pravidelnom používaní reguluje vypadávanie vlasov, dodáva lesk, zmäkčuje a vyživuje vlasovú pokožku a dokáže úplne odstrániť lupiny. Tiež napomáha ľahkému rozčesávanie. Najlepšie pôsobí ako zábal vlasov pred ich umytím, ale môžete ho tiež jednoducho votrieť do vlasovej pokožky.

 

 Naneste olej pred umytím vlasov a pokožku hlavy - dokonale vyživí vlasovú pokožku a suché a rozštiepené končeky vlasov, dodá vlasom lesk a zabráni ich vysúšaniu.

  

Naneste olej po umytí - vyživí rozštiepené končeky a uľahčí rozčesávanie.

 

Výskumy jasne ukazujú ako silný vplyv má kokosový olej aplikovaný vo vlasoch v porovnaní so slnečnicovým a minerálnym olejom. Z týchto troch olejov bol kokosový olej jediným, ktorý markantne zabraňoval strate proteínov, ako u zdravých tak u zničených vlasov, pri používaní pred i po umytí.

 

Obaja oleja, slnečnicový aj minerálne, takmer vôbec nepomáhajú znižovať stratu proteínov z vlasov. Kokosový olej, tým, že je z triglyceridov kyseliny laurovej, má vysokú afinitu k proteínom vlasov a pre svoju nízku molekulovú hmotnosť a rovnaké lineárne reťazca je schopný penetrovať do vlasových korienkov.

Kokosový olej pomáha proti baktériám a kvasinkám

 •  

  Je zložený z mastných nasýtených kyselín, ktoré obsahujú veľké množstvo antioxidantov. Vďaka tomu je schopný narušiť lipidovej membrány baktérií, vírusov a kvasiniek, a pôsobí tak ako prírodné antibiotikum. Naozaj zázračnú schopnosť preukazuje pri liečení nepríjemné kandidózy. Podľa mnohých skúseností postačuje jedna lyžička kokosového oleja denne alebo vonkajšiemu potieranie, a kvasinky, ktoré spôsobujú kandidózu, postupne zmizne. Napomáha hojeniu vyrážok, jaziev či ekzémov.

 

 Kokosový olej na masáže celého tela

 

 • Je veľmi obľúbeným masážnym prípravkom. Často sa využíva pri thajskej a havajskej masáži , a to nielen vďaka svojej jemnej vôni, ale pre svoju dobrú vstrebateľnosť. Krásne zvláčňuje pokožku a zanecháva ju pružnú a hladkú.

 

Kokosový olej ako mlieko po opaľovaní

 •  

  Upokojuje vašu pokožku po dlhšom pobyte na slnku a regeneruje spálenú kožu. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré bojujú proti pôsobeniu voľných radikálov a tak napomáha proti predčasnému starnutiu kože a vráskam.

 

 Kokosový olej je prírodný balzam po holení

 •  

  Áno, môžete ho využiť aj ako balzam po holení. Je ideálny pre citlivú pokožku, ktorá sa holením narušuje. Chemické vody po holení často vytvárajú pupienky na tvári, to sa vám s kokosovým olejom nestane. A samozrejme príjemne vonia.

 

Kokosový olej - balzam na pery

 •  

  Skúste ho použiť na pery namiesto balzamu. Iste vás jeho účinky prekvapí - zvláčňuje popraskané pery, v lete ich chráni pred slnečnými lúčmi a v zime pred mrazom.

 

Kokosový olej bieli zuby

 •  

  Čistiť zuby kokosovým olejom sa vám možno môže zdať divné, ale naozaj to funguje. Oleja, soli a ďalšie prírodné látky sa na čistenie zubov používali už od staroveku, a dokonca aj v dnešnej dobe alternatívnej medicíny odporúča miesto pasty a kefky jednoducho použiť prst a olej, najlepšie ten kokosový.

 

Bežné bieliace pasty obsahujú veľké množstvo agresívnych chemických látok, ktoré poškodzujú sklovinu. Môžete vyskúšať po čistení zubov bežným spôsobom minútu až dve trieť zuby panenským kokosovým olejom. Po niekoľkých týždňoch budú vaše zuby viditeľne belšie. Okrem toho panenský kokosový olej upokojuje ďasná a zamedzuje tvorbe áft v ústach.

 

Kokosový olej pre domácich miláčikov

 •  

  Ak má váš domáci miláčik ťažkosti so suchou a podráždenou pokožkou, s popraskanou kožou na labkách (napr. V zime kvôli mrazom alebo kvôli posypovej soli na uliciach) alebo so svrbením pokožky, potom kokosový olej je tou správnou voľbou. Môžete ho používať aj ako doplnok stravy pre povzbudenie imunity, zlepšenie kvality srsti aj pre vyživenie kĺbov.

 

 Kokosový olej ako starodávny aj moderný liek

 •  

  Účinkov kokosového oleja si v posledných rokoch začína všímať aj moderná medicína. Podporuje tvorbu hormónov štítnej žľazy, čím spomaľuje starnutie buniek. Okrem toho tiež pôsobí preventívne proti srdcovým chorobám, senilite a dokonca aj rakovine. Podľa prieskumu bol výskyt rakoviny u jedincov užívajúcich panenský kokosový olej až o 30% nižšie ako u tých, ktorí používali olej iný. V poslednej dobe sa často hovorí aj o účinku na liečbu Alzheimerovej choroby.
Viac

Kokosový olej a produkty z kokosu 6 produkty

Zobraziť 1 - 6 z 6 položiek