lopúchový olej BIO 100 +

Lopúchový olej 100 ml BIO Biopurus

13,10 €

Biopurus

Nový produkt

10 položky

- +

Pridať do obľúbených

Lopúchový olej BIO 100ml Biopurus

(Arctium lappa)

Lopúch patrí k najlepším bylinkám v dermatológii. Pomáha hojiť zle sa hojace rany, je výborné dermatologikum a vynikajúcich účinkov bolo dosiahnuté pri liečbe ekzémov, podľa ruskej literatúry aj zastaraných ekzémov.Vyživuje korienky vlasov, zmäkčuje pokožku hlavy. Teplý olej nanášame rovnomerne na vlasy a pokožku hlavy, masírujeme pri korienkoch. Vlasy prikryjeme mikrotenovým obalom, zabalíme do uteráka a necháme hodinu pôsobiť. Potom hlavu umyjeme bežným spôsobom. Už málo ľudí asi vie, že lopúch je skvelou liečivú univerzálny bylinkou, ktorá pomôže s ekzémami a ďalšími kožnými problémami, na ktoré sú potrebné kortikoidy, aj slabými nadmerne padajúcimi vlasmi. Lopúch stimuluje regeneráciu pokožky a je tak veľmi obľúbený v ľudovom liečiteľstve už po stáročia. A to nielen v oblasti dermatológie, ale aj pri ochoreniach vylučovacieho traktu.

 • Z celej rastliny lopúcha je najcennejšie koreň, ktorý sa zbiera koncom septembra alebo naopak skoro na jar. Obsahuje polysacharidy, triesloviny, horčiny, minerálne látky a tiež množstvo látok, ktoré pôsobia ako prírodné antibiotikum a antimykotikum. Lopúch tak pomáha hojiť problematickú pokožku, akné, lieči lupienku aj ekzém a zlepšuje aj ďalšie kožné problémy, na ktoré by inak bola potreba návšteva kožného lekára a aplikácie kortikoidov. Aktívne pomáha regenerácii pokožky, ozdravuje ju a prírodnou cestou bráni návratu problémov. Keďže sa jedná o prírodnú nenávyková látku, môžete čistý lopuchový macerát používať dlhodobo bez toho, aby sa účinky znižovali.
 • Rovnako ako na pokožku tela, pôsobí lopúch blahodarne aj na vlasovú pokožku, ktorú posilňuje a stimuluje rast nových vlasov. Dodáva vlasovému korienku množstvo živín, takže vlas nielen rýchlejšie rastie, ale aj menej padá, je pevnejšia, odolnejšia a menej náchylný ku štiepeniu.
 • Pri vnútornom užití pôsobí lopúch močopudne a zlepšuje zdravie celého vylučovacieho traktu. Je skvelým pomocníkom nielen pri chronických zápaloch močového mechúra, ale pomáha aj zdravie obličiek, 'preplachuje' je a eliminuje riziko vzniku obličkových kameňov, žlčníka a pečene. Lopuchový 'preplach' vyplavuje z tela rýchlejšie škodliviny a organizmus detoxikuje.
 • Lopúchový olej má vynikajúce výsledky pri raste nových vlasov - stimuluje tok krvi do hlavy.
 • Obsahuje vitamíny skupiny A, B, E, bielkoviny, železo a ďalšie minerálne látky, ktoré sú dôležité pre zdravé a silné vlasy.
 • Ďalším dôležitým prvkom je zinok, ktorý tiež podporuje rast nových vlasov pri ich vypadávaniu.
 • Lopúchový olej účinné spôsoby, ktoré pomáhajú podporiť rast vlasov sú napríklad masáže pokožky hlavy. Pri týchto masážach dochádza k prekrveniu pokožky hlavy a to má blahodarný vplyv na správny rast a kvalitu vlasov.
 • Tiež pomáha hojiť zle sa hojace rany, je výborné dermatologikum a vynikajúcich účinkov bolo dosiahnuté pri liečbe ekzémov.

         Zloženie - BIO macerát so slnečnicovým olejom

 • Olej je lisovaný za studena.
 • Olej je bez  umelých farbív a umelých konzervačných látok.
 • Skladujte na chladnom a tmavom mieste  do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Obsah100 ml
 • Vyrobený v Nemecku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/39-Lopuchovy-olej