púpalkový olej BIO 500 +

Pupalkový olej 500 ml BIO

31,90 €

Biopurus

Nový produkt

4 položky

- +

Pridať do obľúbených

Púpalkový olej 100% BIO 500ml Biopurus

(Oenothera biennins)

Pupalkový olej je predovšetkým zdrojom omega-6 nenasýtených mastných kyselín, konkrétne kyseliny gama-linolénovej (GLA). Denná odporúčaná dávka pre dospelého jedinca predstavuje asi pol gramu a človek ju získava výlučne z potravín. Ak táto významná esenciálna kyselina v organizme chýba, telo človeka upozorňuje na jej nedostatok napríklad kožnými problémami, nervovými ťažkosťami, zníženou kvalitou vlasov a nechtov. Pupalka dvojročná je rastlina so žltými voňavými kvetmi, ktoré kvitnú vo večerných hodinách. Svojimi kvetmi tešia svet iba počas noci, pretože nadránom odkvitnú a odumrú. To však nič nemení na tom, že pupalka je liečivá rastlina s výnimočnými vlastnosťami. Pochádza z oblasti Severnej Ameriky, kde je súčasťou tradičnej medicíny už stovky rokov.Okrem zásluh na zdraví pokožky možno pupalkovému oleju pripísať i ďalšie, ktoré sú spojené s krásou. Bojuje totiž aj proti tmavým kruhom pod očami, stareckým škvrnám, vráskam a suchej pokožke.Medzi prvé oblasti použitia pupalkového oleja patrila schopnosť zmierňovať príznaky ekzému – svrbenie, začervenanie, olupovanie, vznik pľuzgierikov a hnisajúcich prasklín. Najnovšie sa tento zázrak odporúča aj pri liečbe akné a psoriázy.Panenský olej z pupalky dvojročnej je podporným prostriedkom krvného obehu. Z tohto dôvodu je schopný podporiť prietok krvi do penisu, a tým odstrániť jednu z primárnych príčin mužskejimpotencie. Odborníci v tomto prípade odporúčajú užívanie pupalkového oleja spolu s vitamínom C a ginko bilobou.Pupalkový olej sa uplatňuje i ako bojovník proti zápalom, ktoré spôsobuje roztrúsená skleróza. Zároveň posilňuje prenos nervových impulzov, čím eliminuje pamäťové výpadky pri Alzheimerovej chorobe. Za tieto vlastnosti sú zodpovedné najmä nenasýtené mastné kyseliny.Nesmieme zabudnúť ani na výrazné stimulačné účinky na metabolizmus človeka. Podporou metabolizmu človek spáli viac kalórií ako obyčajne. Ak užívanie pupalkového oleja podporíte pravidelnou športovou aktivitou, výsledky vás určite potešia. Jeho pravidelný príjem by mal prospieť tiež vašim vlasom a nechtom.Zhruba od tridsiatych rokov minulého storočia sa začali  intenzívnejšie využívať produkty z pupalky na liečbu ekzémov a kožných problémov. Aktuálne sa pupalkový olej, získaný zo semien pupalky lisovaním za studena, stáva prostriedkom liečenia mnohých zdravotných neduhov.Podobné účinky ako pupalkový olej má aj borákový a konopný olej – sú lacnejšou alternatívou pupalkového oleja. Čistý pupalkový olej sa dávkuje jednu kávovú lyžičku ráno a lyžičku večer, pri väčších problémoch aj trikrát denne. O ďalších účinkoch nie je možné vzhľadom na legislatívu EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.

  • 100% olej lisovaný za studena zo semien
  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 
  • Obsah:500 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.