ricínový olej BIO 100 +

Ricínový olej 100 ml BIO kozmetický

10,90 €

Biopurus

Nový produkt

13 položky

- +

Pridať do obľúbených

Ricínový olej BIO 100ml kozmetický Biopurus

Túžite po krásnych hustých vlasoch, pevných nelámavých nechtoch alebo hustých riasach? Riešenie je veľmi jednoduché, lacné a ženy ho poznajú už po stáročia. Používajte ricínový olej! Olej má výborné regeneračné účinky nielen na suchú namáhanú pokožku, ale aj slabé lámavé vlasy a nechty, hojí ich, posilňuje a chráni. 

Ricínový olej  sa získava lisovaním zo semien ricínu obyčajného, ​​inak tiež ricínu či ricínovníka. Hoci jednoročná, ricínu dorastá do výšky až 10 metrov a môže sa pýšiť krásnymi červenými listami a žíhanými plodmi podobnými gaštanu. A práve tieto plody obsahujú semienka s prudkým jedom, ricín, ktorý dokáže behom chvíle usmrtiť aj dospelého človeka. Aj cez svoju jedovatosť je ricín v ​​našich zemepisných šírkach s obľubou pestovaný ako okrasný ker. Pre kozmetické účely sa olej lisuje za studena a až potom sa zahrieva, aby došlo k strate jedovatých látok.

Ricín pre zdravú pleť bez nedokonalostí

Ricínový olej má výborné posilňujúce účinky na pokožku celého tela, vlasov i nechtov vďaka vysokému podiely kyseliny ricínolejovej. Tá oleji dodáva jeho typickú vysokú viskozitu a tiež preslávené výrazné hojivé účinky. Pokožku aktívne regeneruje, hojí a zároveň vyživuje do hĺbky. Ricínový olej je tak skvelý pre suchú namáhanú pleť, náchylnú k podráždeniu a častým alergiám. Výživné zloženie pleť premasťuje do hĺbky, podporuje jej prirodzené regeneračné procesy a uzamyká v nej vlhkosť. Pokožka je tak ochránená pred známkami starnutia a vznikom vrások. Olej je vhodný pre starostlivosť o pleť tváre i celého tela, eliminuje výskyt ekzémov, dermatitídy aj iných kožných ochorení.

Skvelé regeneračné účinky oceníte aj pri liečbe jaziev, jedno či hlbokých pooperačných či drobných napríklad po kiahňach, kyselina ricínolejovej si s nimi spoľahlivo poradia. Najlepšie je čistý olej aplikovať rovno na čerstvú jazvu, ale citeľné účinky má olej aj na staršie jazvy vytvorené pred rokmi. Olej sa aplikuje na poškodenú navlhčenú pokožku najlepšie dvakrát denne a ľahkou masážou votrie. Blahodarné látky v ricínovom oleji pokožku posilní, zmiernia viditeľnosť jazvy a farebne ju zjednotí s okolitou pokožkou. Tento fakt je veľmi cenný obzvlášť v prípadoch čerstvých výrazne viditeľných jaziev.

Okrem ošetrujúcich účinkov, ricínový olej preukázateľne lieči pokožku postihnutú výskytom bradavíc a drobných výrastkov. Pár kvapiek čistého oleja stačí vmasírovať do postihnutej pokožky okolo bradavice aspoň dvakrát denne. Vďaka účinným látkam sa bradavice postupne zmenšuje a zhruba do týždňa, v závislosti na veľkosti, úplne zmizne. Pre úspešné hubenie väčších výrastkov sa odporúča pasta z ricínového oleja a prášku do pečiva či jedlej sódy. Nespornou výhodou ricínového oleja je jeho šetrnosť, ale zároveň účinnosť. Na rozdiel od bežných prípravkov proti bradaviciam predávaných v lekárňach, olej odstráni iba bradavicu, ale nepoškodí okolité zdravú pokožku.

Ricínový olej je užitočný pre regeneráciu suchej, citlivej a poškodenej pokožky. Účinne ju premasťuje a podporuje jej hydratáciu, viaže v pokožke vlhkosť. Preto je ricínový olej zvlášť vhodný na ošetrenie suchej, citlivej či poškodenej pokožky. Užíva sa tiež k regenerácii jaziev, alebo liečbe bradavíc.

V kozmetickej starostlivosti bývajú s ricínovým olejom spájané riasy. Potieranie rias ricínovým olejom prostredníctvom vatové tyčinky alebo staré riasenky je posilňuje a zhusťuje. Mnoho žien túto ricínový kúru na riasy vyskúšalo a odporúča. Ricínový olej sa užíva aj ako zložka regeneračných prípravkov na riasy, hoci u niektorých citlivých jedincov môže citlivé očné okolie dráždiť.

 • Ricínový olej slúži tiež v podobe olejových zábalov. Tie pomáhajú odstrániť bolesti svalov a kĺbov aj iné bolesti napr. Pooperačná.
 • Ricínový olej stimuluje činnosť lymfatického systému, tým dochádza k odplavovaniu škodlivých látok z tkanív, zmiernenie bolesti a urýchlenie procesu hojení.Vnitřní užití ricínového oleja sa často neodporúča pre jeho silne laxatívne účinky.
 • Ricínový olej na riasy:
 • Ricínový olej pravidelne nanášaný priamo na riasy dokáže zhustiť a predĺžiť riasy, napomáha odolnosti a predchádza ich lámaní. Je však potrebné ho aplikovať jemne, nemal by sa dostať do očí.
 • Ricínový olej preto nanášajte opatrne predovšetkým na končeky rias - prostredníctvo vatové tyčinky. Môžete využiť aj starú prázdnu riasenku - na jej kefku naneste ricínový olej a opatrne ním prečešte riasy, opäť dávajte pozor, aby sa olej nedostal do očí. Ricínový olej sa rovnako tak dá nanášať aj na obočie, ktoré dokáže krásne prohustit.
 • Odporúča sa pravidelná aplikácia, z praktických dôvodov vždy večer, ako súčasť nočná starostlivosť.

Ricínový olej na vlasy:

 • Ricínový olej sa aplikuje na suché a poškodené končeky vlasov, ktoré dokáže regenerovať. Je tak účinným regenerátorom vlasových končekov.
 • Pre posilnenie vlasov a stimuláciu ich rastu je vhodné ricínový olej aplikovať formou vlasového zábalu, kedy olej nanášame po celej dĺžke vlasov aj vlasovú pokožku.

Zábal z ricínového oleja aplikujeme vždy na mokré vlasy (ide to lepšie ako na suchej). Ricínový olej má schopnosť uzamknúť vlhkosť vo vlasu, preto nie je vhodné dávať ho na suché, mohol by ich vysušovať. Vždy si vlasy navlhčite, alebo namočte.Pár kvapiek ricínového oleja nanesieme na vlasovú pokožku a jemnými krúživými pohybmi ním hlavu jemne masírujeme.Akonáhle je olej rozotretý po celej oblasti vlasovej pokožky, aplikujeme ho aj na dĺžku vlasov. Dôkladne sa zameriame najmä na končeky.Po nanesení oleja vlasy zabalíme do potravinovej fólie a udržujeme v teple (môžeme zábal ešte prikryť i uterákom). Necháme pôsobiť asi 30 minút, potom vlasy opláchneme a umyjeme jemným šampónom.

Nie každému môže ricínový olej vyhovovať samotný, keďže je veľmi hutný. Preto je vhodné - a často odporúčané - riediť ho s inými, ľahšími oleji. Ako sú: Olivový, mandľový, kokosový, alebo hroznový. Niekto ho tiež mieša dohromady s vlasovou vodou.

Keďže Ricínový olej stimuluje rast vlasov aj chlpov, ktoré zahusťuje a posilňuje (preto nanášanie na riasy a obočie), nie je príliš múdre snažiť sa s ním odličovať

Ricínový olej má schopnosť nielen vlasy posilniť, zhustiť a zrýchliť ich rast, ale môže tiež pomôcť zarásť vylýsané kútiky a cestičky.Pre posilnenie nechtov sa ricínovým olejom pravidelne potierajú a jemne masírujú nechtové lôžka.Pokiaľ je to možné, necháme ricínový olej pôsobiť asi pol hodiny, potom zotrieme zvyšok oleja, ktorý sa nevstrebali.

 • 100% olej lisovaný za studena zo semien .
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Obsah:100 ml
 • Vyrobené v Nemecku
 • Kozmetický olej

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/92-Ricinovy-olej