rozmarínový olej 100 +

Rozmarínový olej 100 ml

11,30 €

Biopurus

Nový produkt

16 položky

- +

Pridať do obľúbených

Rozmarínový olej 100 ml Biopurus (macerát)

(Rosmarinus officinalis)

Rozmarín patril medzi prvé esenciálne oleje, ktoré sa destilovali od roku 1330. Pálili ho v miestnostiach s chorými, aby zabil baktérie, jeho vôňa sa považovala za dezinfekčný prostriedok. Olej z rozmarínu sa používal do parfumov, kadidiel, šampónov, čistiacich prostriedkov a repelentov.

Tradične sa používal na  poruchy krvného obehu, dnu žltačku, jazvy, plešatosť, závraty, stratu reči, bolesti hlavy, boľavé ďasná,zuby, zlepšenie pamäti a zraku a obnovu funkcie ochromených končatín.

Rozmarínový olej sa získava z rozmarínu lekárskeho . Táto ostrá a čisto voňajúca silica je ideálny pre stimuláciu mozgu, zlepšenie pamäti a duševnej jasnosť. Zároveň pomáha s celým radom problémov s dýchacími cestami, tuhými svalmi, ako aj posilneniu pečene a žlčníka. Používa sa tiež na zlepšenie kvality vlasov a vlasovú pokožku.

 • Vlastnosti oleja: Rozmarínový olej má jasnú, silnú osviežujúcu bylinnú vôňu. Je jasné farby a vodnaté viskozity. Egypťania, Hebrejci, Gréci a Rimania považovali bylinu ako posvätnú a dokonca v stredoveku bola používaná na odvrátenie zlých duchov. Tiež sa používala ako ochrana proti moru.

Upozornenie:

 • Rozmarínový olej by nemali používať ženy počas tehotenstva a je nevhodný pre ľudí s epilepsiou, alebo vysokým krvným tlakom.

Individuálne neznášanlivosti rozmarínu - zvýšená citlivosť kože.

Použitie rozmarínového oleja:

 • Rozmarínový olej má výrazný vplyv na mozog a centrálny nervový systém a je skvelý pre podporu mysle a duševného vedomia, a zároveň má vynikajúce vlastnosti ako mozgový stimulant, slúži aj na zlepšenie pamäti. Vedci v experimentálnej štúdii zistili, že účinnou zložkou v rozmarínu je zrejme 1 , 8-cineol. U osôb vdychujú esenciu tejto byliny bola preukázaná jeho zvýšená hladina v krvi a zároveň títo jedinci mali o šesťdesiat až sedemdesiatpäť percent lepšie výsledky v testoch dlhodobé a prospektívnej pamäte.
 • Pomáha pri bolestiach hlavy, migrény, neuralgia, psychickej únave a nervového vyčerpania, antiseptický účinok oleja rozmarínu je vhodný najmä pre črevné infekcie, hnačka, koliku, dyspepsiu, plynatosť, poruchy pečene a žlčníka, zmiernenie bolesti spojené s reumatizmom, artritídou, bolesť svalov a dovnútra. Pomáha tiež pri ateroskleróze, búšenie srdca a kŕčových žilách. Diuretické vlastnosti oleja rozmarínu sú užitočné pre zníženie zadržiavania vody pri menštruácii a tiež s obezitou a celulitídou. Na dýchací systém je účinný pri astme, bronchitídy, kataru, sínus a čiernom kašli. Na pokožke pomáha zmierniť preťaženie, opuchy, môže byť použitý na akné, dermatitíde a ekzémom, veľmi populárny použitie tohto oleja je vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy, pretože má výrazný pozitívny vplyv na zdravie vlasov a vlasovej pokožky. To zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy , a preto je tiež účinný pre podporu rastu vlasov. Rozmarínový olej je účinný pre duševnú únavu, problémy krvného obehu, bolesti svalového systému, dýchacie cesty, pokožku a vlasy.

Pomôže aj pri inhalácii. V parnej terapii rozmarínový olej môže byť účinný pri prepracovaní, nadmernej konzumácii alkoholu, zápale nosných dutín a psychickej a fyzickej únave. Ďalej stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a podporuje jasné myslenie.

Aj ako masážny olej: Ako masážny olej alebo zriedený vo vani, môže rozmarínový olej pomôcť s problémami pečene a žlčníka, hlienov, svalových bolestí, kŕčov, stuhnutosti šije, reumatizme, artritíde, prechladnutie, zápche, hnačke, kašli, bronchitíde, bolesti chrbta, ochorenia pokožky hlavy, zápalu nosných dutín, duševné a fyzickej únave.

Možná aplikácia rozmarínového oleja:

 • Masážne - votrieť do pokožky
 • Aromaticky - rozptýliť do vzduchu

 

 • Rozmarínový olej olej lisovaný za studena
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • zloženie: macerát - rozmarínový olej, slnečnicový olej
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.
 • Obsah100 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/72-Rozmarinovy-olej