rozmarínový olej 100 +

Rozmarínový olej 100 ml

11,30 €

Biopurus

Nový produkt

Tento produkt už nie je dostupný

Pridať do obľúbených

Rozmarínový olej 100 ml Biopurus (macerát)

(Rosmarinus officinalis)

Rozmarín patril medzi prvé esenciálne oleje, ktoré sa destilovali od roku 1330. Pálili ho v miestnostiach s chorými, aby zabil baktérie, jeho vôňa sa považovala za dezinfekčný prostriedok. Olej z rozmarínu sa používal do parfumov, kadidiel, šampónov, čistiacich prostriedkov a repelentov.

Tradične sa používal na  poruchy krvného obehu, dnu žltačku, jazvy, plešatosť, závraty, stratu reči, bolesti hlavy, boľavé ďasná,zuby, zlepšenie pamäti a zraku a obnovu funkcie ochromených končatín.

Rozmarínový olej sa získava z rozmarínu lekárskeho . Táto ostrá a čisto voňajúca silica je ideálny pre stimuláciu mozgu, zlepšenie pamäti a duševnej jasnosť. Zároveň pomáha s celým radom problémov s dýchacími cestami, tuhými svalmi, ako aj posilneniu pečene a žlčníka. Používa sa tiež na zlepšenie kvality vlasov a vlasovú pokožku.

 • Vlastnosti oleja: Rozmarínový olej má jasnú, silnú osviežujúcu bylinnú vôňu. Je jasné farby a vodnaté viskozity. Egypťania, Hebrejci, Gréci a Rimania považovali bylinu ako posvätnú a dokonca v stredoveku bola používaná na odvrátenie zlých duchov. Tiež sa používala ako ochrana proti moru.

Upozornenie:

 • Rozmarínový olej by nemali používať ženy počas tehotenstva a je nevhodný pre ľudí s epilepsiou, alebo vysokým krvným tlakom.

Individuálne neznášanlivosti rozmarínu - zvýšená citlivosť kože.

Použitie rozmarínového oleja:

 • Rozmarínový olej má výrazný vplyv na mozog a centrálny nervový systém a je skvelý pre podporu mysle a duševného vedomia, a zároveň má vynikajúce vlastnosti ako mozgový stimulant, slúži aj na zlepšenie pamäti. Vedci v experimentálnej štúdii zistili, že účinnou zložkou v rozmarínu je zrejme 1 , 8-cineol. U osôb vdychujú esenciu tejto byliny bola preukázaná jeho zvýšená hladina v krvi a zároveň títo jedinci mali o šesťdesiat až sedemdesiatpäť percent lepšie výsledky v testoch dlhodobé a prospektívnej pamäte.
 • Pomáha pri bolestiach hlavy, migrény, neuralgia, psychickej únave a nervového vyčerpania, antiseptický účinok oleja rozmarínu je vhodný najmä pre črevné infekcie, hnačka, koliku, dyspepsiu, plynatosť, poruchy pečene a žlčníka, zmiernenie bolesti spojené s reumatizmom, artritídou, bolesť svalov a dovnútra. Pomáha tiež pri ateroskleróze, búšenie srdca a kŕčových žilách. Diuretické vlastnosti oleja rozmarínu sú užitočné pre zníženie zadržiavania vody pri menštruácii a tiež s obezitou a celulitídou. Na dýchací systém je účinný pri astme, bronchitídy, kataru, sínus a čiernom kašli. Na pokožke pomáha zmierniť preťaženie, opuchy, môže byť použitý na akné, dermatitíde a ekzémom, veľmi populárny použitie tohto oleja je vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy, pretože má výrazný pozitívny vplyv na zdravie vlasov a vlasovej pokožky. To zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy , a preto je tiež účinný pre podporu rastu vlasov. Rozmarínový olej je účinný pre duševnú únavu, problémy krvného obehu, bolesti svalového systému, dýchacie cesty, pokožku a vlasy.

Pomôže aj pri inhalácii. V parnej terapii rozmarínový olej môže byť účinný pri prepracovaní, nadmernej konzumácii alkoholu, zápale nosných dutín a psychickej a fyzickej únave. Ďalej stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a podporuje jasné myslenie.

Aj ako masážny olej: Ako masážny olej alebo zriedený vo vani, môže rozmarínový olej pomôcť s problémami pečene a žlčníka, hlienov, svalových bolestí, kŕčov, stuhnutosti šije, reumatizme, artritíde, prechladnutie, zápche, hnačke, kašli, bronchitíde, bolesti chrbta, ochorenia pokožky hlavy, zápalu nosných dutín, duševné a fyzickej únave.

Možná aplikácia rozmarínového oleja:

 • Masážne - votrieť do pokožky
 • Aromaticky - rozptýliť do vzduchu

 

 • Rozmarínový olej olej lisovaný za studena
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • zloženie: macerát - rozmarínový olej, slnečnicový olej
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.
 • Obsah100 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/72-Rozmarinovy-olej

Príslušenstvo