tamanu olej BIO 100 +

Tamanu olej 100 ml BIO

10,90 €

Biopurus

Nový produkt

4 položky

- +

Pridať do obľúbených

Tamanu olej 100% BIO 100ml kozmetický Biopurus

(Calophyllum inophyllum)

Využitie v starostlivosti o pokožku

Tamanu je názov, ktorý sa na ostrovoch v južných moriach používa pre olej z Kaláb obvajcovité čiže domb. Lisuje sa zo slnkom usušených jadier plodov, je tmavo zelený a má špecifickú arómu. Vonia trochu ako zeleninový vývar, v hlbokej, zemité, ale pritom zelené vôni sa skrýva vyživujúce potenciál. Je silne regeneračné, upokojuje pri bolestivých napätiach pokožky, pomáha regenerovať rany a jazvy. Tradične sa používa aj k regenerácii kože po vredoch či pásovom opare. Pretože tamanu olej obsahuje protizápalové, antibiotické a antiseptické látky, je výborný ako súčasť ochranných a upokojujúcich gélov, krémov či balzamov. Nehodí sa samostatne na masáž, zato je výborný na lokálne použitie na ako sú štípance či drobné odreniny a pri plesniach pokožky. Taman olej je vhodné synergicky dopĺňať éterickými olejmi. Pri použití je treba mať na pamäti, že zvyšuje miestne prekrvenie pokožky. Použitie Jemnou masážou vtierajte do pokožky. Tip pre zdravú výživu Tamanu olej neodporúčame pre vnútorné použitie.

Zo slnkom sušených orechov je prvým lisovaním získavaný 100% čistý prírodný panenský olej, ktorý je len následne prefiltruje. Olej tamanu (Calophyllum inophyllum) je veľmi žiadaný pre svoje multifunkčné využitie. Najmä sú to liečivé a regeneračné účinky na tkanivá, ktoré sa využívajú pri povrchových popáleninách a ďalších kožných problémoch (ekzémy, psoriáza, akné). Taman olej má hojivé, protizápalové, antibakteriálne a antiparazitické účinky. Tamanu olej napomáha pri hojení a regenerácii buniek pokožky, predovšetkým slizníc.

Skvelý pre hojenie jaziev.

Rovnako je odporúčaný pre úľavu od reumatických bolestí kĺbov, bolesťou v krížoch a ischiase. Tamanu dokáže pomôcť aj pri úrazoch ako je distorse (vytknutia členka) alebo pri bolesti svalov spôsobené ich natiahnutím či natrhnutím.

Taman olej prináša vynikajúce výsledky pri lokálnej aplikácii na nezanícené popáleniny spôsobené napr. Žieravinami alebo horúcou vodou a je veľmi vhodný aj pre ošetrenie slnkom zasiahnuté pokožky. Pomáha hojiť trhlinky na konečníku a hemoroidy. Rovnako ho možno použiť na opary, vyrážky či bodnutia hmyzom. Taman olej je upokojujúce, hydratačné a je osvedčený aj pri starostlivosti o vlasy. Obsahuje prírodný antioxidant (vitamín E).

 Je veľmi liečivý, silne analgetický a protizápalový, pomáha zaceľovať rany a jazvy. Tradične sa používa aj k hojenie vredov a ťažkých rán, proti bolesti pri reumatizme, ischiase či pásovom opare. Pretože tamanu olej obsahuje protizápalové, antibiotické a antiseptické látky, je výborný ako súčasť ochranných alebo hojivých prostriedkov - upokojujúcich krémov a balzamov, mliek po opaľovaní a prípravkov na boláky, štípance a uhryznutia. Olej sa nehodí samostatne na masáž ani na vnútorné použitie, zato je výborný na lokálne použitie pri plesniach pokožky, drobných poraneniach, v prípravkoch na bolestivé kĺby, natiahnuté svaly i na neuralgické bolesti. Taman olej je vhodné synergicky dopĺňať éterickými olejmi podľa požadovaných účinkov. Je potrebné ho užívať opatrne a mať na pamäti, že zvyšuje lokálne prekrvenie.

Tamanu olej obsahuje výťažky z polynézskeho stromu Tamanu, ktoré vlasy posilňujú, vyživujú ich do hĺbky a zanechávajú ich žiarivo lesklé. Omega 3 kyseliny obsiahnuté v Tamanu oleji posilňujú vnútornú štruktúru vlasov a zabraňujú ich lámavosti. Vlasy sú žiarivo lesklé, plné objemu a pohybu. Tamanu olej predstavuje prírodný skvost pôvodom až z exotickej Polynézie. Jedná sa o špecifický panenský olej z jadierok plodov stromu Ati - tak Kaláb obvejčivou označujú Polynézania. Kalaba alebo tiež domb je v Polynézii považovaná za nebeský strom, oi. Aj pre cenný tamanu olej. Taman olej má vynikajúce hojivé a analgetické vlastnosti, pôsobí antisepticky, je účinnou prírodnou dezinfekciou.

Nazelenalý olej s charakteristickou vôňou na rozdiel od iných panenských olejov obsahuje popri nenasýtených mastných kyselín aj vzácne prírodné živice. Cenné zloženie robí z tamanu oleja účinné prírodné antibiotikum, ktoré nachádzajú uplatnenie v domácnosti pri riešení mnohých kožných ťažkostí (akné, ekzémy, kožné a nechtové plesne, vredy a pod.).

 • Taman olej pomáha pri akné, hojí ekzémy, vredy, opary a pod.
 • Je prospešný pre pokožku a nechty postihnuté plesňami.
 • Pomáha pri hojení jaziev.
 • Užíva sa ako dezinfekcia pri drobných kožných poraneniach,
 • tiež na rany po uhryznutí hmyzom.
 • Taman olej je užitočný pri neuralgických bolestiach
 • (slúži k lokálnej masáži boľavých svalov a kĺbov).
 • Upokojuje podráždenú pokožku, pridáva sa do regeneračných prostriedkov po opaľovaní, holení, depilácii apod.

Účinky tamanu oleje sú obdobné pôsobenie vzácneho ajurvédskeho oleja zo stromu neem (nimbový olej), ktorý tiež účinne pôsobí proti mikróbom. Ako prírodné antibiotikum je označovaný kokosový olej. Na rozdiel od kokosového oleja však tamanu olej rozhodne nie je vhodný pre vnútorné použitie a tiež sa neužíva k celkovým masážam.

 • 100% olej lisovaný za studena zo semien
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Kozmetický výrobok. 
 • Obsah:100 ml
 • Krajina pôvodu: Nemecko

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/81-Tamanu-olej