tymiánový olej 100 +

Tymianový olej 100ml

11,30 €

Biopurus

Nový produkt

10 položky

- +

Pridať do obľúbených

Tymianový olej 100ml ( macerát) Biopurus

(Thymus vulgaris)

Tymianový olej je ľahko rozpoznateľný vďaka svojej charakteristickej aromatické vôňu. Tá je dôsledkom v podstate z éterických olejov obsahujúcich fenoly tymol (20 až 25%) a Cravacrol (30-10%) dohromady.

Tymol je silný antibakteriálny prostriedok, antiseptikum a antioxidant. Tymol zmierňuje prejavy psoriázy a ekzémov, podporuje hojenie hnisavého hrdla, šarlachu a pásového oparu.

Tymián ako dezinfekčný prostriedok môže byť dvanásť krát silnejší ako kyselina karbolová. Tymiánový olej sa používa v kozmetike, do parfumov, mydiel a zubných pást.

Kúpeľ s pridaním tymiánu zmierňuje bolesti kĺbov a znižuje stres.Olej sa môže použiť ako ústna voda na zmiernenie zápalu a infekcie hrdla.

Pôsobí antimikrobiálne - proti infekciám, na povznesenie nálady, na problémy s dýchaním, astmu, bronchitídu, proti zápalu horných dýchacích ciest

Upozornenie - tymianový olej nepoužívať u dojčiat a malých detí, najmä v oblasti tváre.

  • olej lisovaný za studena 
  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.
  • Obsah:100 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.