argan BIO 100 kozmeticky +

Arganový olej BIO 100ml s pumpou-kozmetický

17,50 €

Biopurus

Nový produkt

9 položky

- +

Pridať do obľúbených

Arganový olej 100% BIO 100ml s pumpou (kozmetický) Biopurus

(Argania spinosa)

Získava sa zo semien plodov arganových stromov rastúcich na juhozápade Maroka. 

Arganovy olej je skutočným elixírom proti vráskam. Má regeneračné a hydratačné účinky, spoľahlivo obnovuje vitalitu suché, vysušené, citlivé, poškodené či predčasne zrelej pleti. Namáha pri liečbe lupienky, ekzémov a všeobecne pri ochorení kože. Posilňuje nechty, vlasy a pomáha k hojenie jaziev, akné, popálenín či popôrodných sttrií. Arganový olej je tiež vďaka obsahu prirodzeného slnečného filtra vhodný na opaľovanie, chráni pokožku pred spálením a napomáha k zhnednutiu.Arganový olej patrí k najuniverzálnejším prípravkom v boji proti starnúcej pleti.

Arganový olej obsahuje veľmi vysoké percento vitamínu E - napríklad až dvojnásobne toľko, čo olej olivový. Tento vitamín je silným prírodným antioxidantom a dokáže pokožku účinne chrániť proti poškodeniu voľnými kyslíkovými radikálmi, ktoré patria medzi hlavné faktory spôsobujúce jej starnutie. Stimuluje tiež v pokožke tvorbu kolagénu a elastínu, čím je schopný brániť tvorbe vrások a účinne vyhladzovať aj tie už existujúce. Je vhodný ako na aplikáciu na celú pokožku, tak aj ako účinné sérum pre starostlivosť o jemnú kožu so sklonom k ​​vytváraniu drobných mimických vrások. Teda pre oblasť okolo očí a pier. Arganový olej, ktorému sa tiež hovorí elixír mladosti, je teda skutočnou prevenciou proti starnutiu.Vrásky a starnúca pleť iste trápi každú ženu. Udržať si hladkú a napnutú pokožku v akomkoľvek veku je snom každej ženy. Záleží na type pleti, ale prvé vrásky sa pod kožou začínajú vytvárať okolo dvadsiateho roku, na povrchu je však pozorujeme až neskôr, spravidla okolo tridsať rokov. Bez vhodnej starostlivosti stráca pleť veľmi rýchlo pružnosť a prejavujú sa na nej viditeľné známku starnutia.

Využitie:

 • Na tvár: Arganový olej môžete použiť namiesto denného alebo nočného krému. V prípade suchej pleti aj niekoľkokrát denne.
 • Na telo : Naneste po umytí na celé telo (vrátane tváre a šije). Môžete pridať aj pár kvapiek do kúpeľa, olej sa tak vstrebe do celého tela. Olej použite aj na suchej časti tela ako sú lakte, členky či päty.
 • Do vlasov : Naneste na umyté vlasy, zabaľte do uteráka, nechajte 20 minút pôsobiť a potom vlasy umyte šampónom ešte raz a nechajte uschnúť. Tiež môžete naniesť na umyté a ľahko vysušené vlasy a potom len nechať uschnúť (v prípade veľa suchých vlasov naneste i vysušených) iba však v malom množstve.

Na masáže: 

 • Arganový olej je vhodný aj na masáže, použiť môžete čistý arganový olej alebo masážny olej s arganovým olejom.
 • Jednoducho prstami vmasírujte do navlhčenej pokožky tváre malé množstvo oleja. Množstvo aplikovaného oleja je individuálne, na celú tvár väčšinou postačí 1 až 2 kvapky. Olej nezanecháva pocit mastnoty a rýchlo sa do pokožky vstrebáva. Aplikáciu oleja opakujte podľa typu pokožky aspoň 2x denne - napríklad ráno a večer.

Na kožné problémy: 

 • Vďaka liečebným účinkom môžete olej použiť na liečbu atopických ekzémov či psoriázy. Napomáha tiež k hojeniu akné, čerstvých jaziev, popálenín alebo popôrodných strií. Arganový olej je vhodný pre bábätká i alergikov. 

​Použitie na nechty

 • Naneste na navlhčené nechty a ich okolie malé množstvo oleja. Aplikáciu oleja opakujte podľa typu pokožky aspoň 2x denne - napríklad ráno a večer. Pre efektívnu starostlivosť o nechty a pokožku okolo nich je vhodné používať aj kozmetické návleky, ktoré nechtom zaistí dostatok času pre vstrebávaný živín a ochranných látok v arganový oleji obsiahnutých.

AKO ARGANOVÝ OLEJ NA VLASY POUŽÍVAŤ?

Do navlhčených vlasov jednoducho vmasírujte malé množstvo oleja. V prípade, že chcete arganovým olejom dôkladne ošetriť celý objem vlasov, naneste na ne potrebné množstvo arganového oleja, premasírujte je a zabaľte do uteráka. Arganový zábal nechajte takto pôsobiť aspoň hodinu. Potom olej z vlasov vymyte  šampónom.

 

 • Určený na len na kozmetické účely

 • Olej je lisovaný za studena.
 • Olej je bez  umelých farbív a umelých konzervačných látok.
 • Skladujte na chladnom a tmavom mieste  do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Obsah:100 ml
 • Vyrobený v Nemecku