33,70 €
Biopurus
Nový produkt
4 Položka položky
Pozor: Posledné kusy na sklade!
Dostupný dátum:
Použitie rakytníkového oleja na liečebné účely má veľmi dlhú históriu. Používal sa všeobecne už v starovekej medicíne pri liečení chronických chorôb žalúdka, pečene, dýchacích ciest, reumatizmu a hnisavých rán na koži. Antickí Gréci ho používali ako regeneračný prostriedok na vlasy, ktorý im dodával lesk a zdravý vzhľad. V indickej a tibetskej medicíne boli plody, kôra a lístia rakytníka používané pri príprave 10 zložitých liečivých zmesí, ktoré sa odporúčali pri liečení chorôb tráviaceho traktu, zápalových a hnisavých pľúcnych chorôb a krvácavosti. Vo východnom ľudovom liečiteľstve sa už celé stáročia používali zrelé plody tejto rastliny a z nich vytlačená šťava pri nechutenstve, zvonka potom na rany a popáleniny od slnka. Ľudoví liečitelia odporúčajú používať rakytník vnútorne aj zvonka proti vypadávaniu vlasov, skorbutu (avitamninóze) a anémiu.
Plody rakytníka rešetliakového (Hippophae Rhamnoides) sú tak bohaté na vitamíny a živiny, že sa špekulovalo o tom, že rastlinu zkultivoval nejaký starodávny šľachtiteľ rastlín. V legendách sa hovorí, že starodávni Gréci používali lístky rakytníka ako súčasť diéty pretekárskych koní, odtiaľ má botanickej meno "Hippophae" - žiarivý kôň. Podľa inej legendy boli listy rakytníka obľúbenou stravou lietajúceho koňa Pegasa a pomohli mu vzlietnuť.
Rakytníkový olej je zo všetkých obsahových látok v tkanivách rakytníka najcennejší. Je tmavo oranžovej farby a získava sa z plodov rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides) so zachovaním všetkých biologicky aktívnych látok dôležitých pre ľudské zdravie.
Olej z rakytníka užívali ruskí kozmonauti, aby si doplnili potrebné vitamíny a ochránili sa pred kozmickým žiarením. Okrem schopnosti absorbovať ultrafialové žiarenie, má zatiaľ u nás málo známy rakytník rešetliakový aj množstvo ďalších pozitívnych vlastností, ktoré môžeme využiť vo svoj prospech a dobrú telesnú kondíciu.
V oleji z rakytníka sa vyskytuje veľa účinných látok vo vysokej koncentrácii a nie je prehnané hovoriť o ňom ako o vitamínovej bombe. Zoznam obsiahnutých vitamínov je dlhý. Začína vitamínom A a jeho provitamínom beta-karoténom, ktorého zastúpenie je tu asi trikrát vyšší ako v mrkve, ktorá je dávaná kvôli jeho obsahu za príklad. Zoznam ďalej tvorí vitamíny B1, B2, B6, ďalej vitamíny D, E, F, K a P . Okrem trieslovín a organických kyselín je rakytníkový olej zdrojom ochranných nenasýtených mastných kyselín omega-3, 6, 9 a omega-7.
Rakytníkový olej obsahuje dostatok biologicky aktívnych látok, takže ako prírodný olej nemá konkurenciu a pritom nemá žiadne vedľajšie účinky.
Rakytník, ako zdroj rakytníkového oleja podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, prispieva k správnej činnosti zažívacieho traktu, posilňuje činnosť srdca a udržuje zdravú pokožku.
RAKYTNÍKOVÝ OLEJ (Hippophae rhamnoides oil) je zo všetkých obsahových látok v tkanivách rakytníka najcennejší. Je tmavo oranžovej farby a získava sa z plodov Rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides) lisovaním za studena so zachovaním všetkých biologicky aktívnych látok dôležitých pre ľudské zdravie.
Zvyšuje pružnosť a vitalitu pokožky v miestach zahojených rán, chráni a regeneruje pokožku, vyživuje kožu u dlhodobo ležiacich pacientov a osôb trpiacich na ekzémy.
Použitie:
Pôvod: Nemecko
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/70-Rakytnikovy-olej
Príslušenstvo