Znížená cena! legend +

Olej z pšeničných klíčkov 250ml BIO

8,49 €

-1,00 €

Olej z pšeničných klíčkov 250ml

Nový produkt

100 položky

- +

Pridať do obľúbených

Olej z pšeničných klíčkov 250ml 100% BIO

(Triticum vulgar)

Olej z pšeničných klíčkov za studena lisovaný z klíčkov naklíčené pšenice. Tento olej má vysoko všestranné použitie, odporúča sa k užívaniu celej rodine. Je ľahko stráviteľný, vstrebateľný a veľmi chutný. V západnej Európe je tento olej vysoko cenený, pretože spomaľuje proces starnutia a navracia silu. Vo Francúzsku ho používajú vrcholoví športovci pre zvýšenie svojich výkonov. Je odporúčaný na užívanie deťom.

Olej z pšeničných klíčkov za studena lisovaný z klíčkov naklíčené pšenice. Tento olej má vysoko všestranné použitie, odporúča sa k užívaniu celej rodine. Je ľahko stráviteľný, vstrebateľný a veľmi chutný. V západnej Európe je tento olej vysoko cenený, pretože spomaľuje proces starnutia a navracia silu. Vo Francúzsku ho používajú vrcholoví športovci pre zvýšenie svojich výkonov. Je odporúčaný na užívanie deťom.

Charakteristika:

Olej z pšeničných klíčkov má vysoký obsah tokoferolov sterolov a čisto prírodného koenzýmu Q 10. Podiel esenciálnych mastných kyselín je 50 - 70%. Olej posilňuje reflexy, obsahuje ženský hormón estrogén a vitamíny B, E, D a bielkoviny. Ďalej prvky fosfor a železo. Vitamín D znižuje riziko zlomenia krčku stehennej kosti. Vitamín E je pre človeka životne dôležitý, podporuje celkovú vitalitu - energiu organizmu. Pôsobí ako silný antioxidant, ktorý ochraňuje naše bunky pred voľnými radikálmi, chráni imunitný systém.

Olej z pšeničných klíčkov sa vyrába z pšeničných klíčkov, ktoré sú považované za "srdce" pšenica, pretože sa nachádzajú v strede pšeničného zrna. Kľúčik vyživuje pšenicu, aby sa mohla klíčiť a rásť. Pšeničné klíčky sú najviac výživnú zložkou pšeničné obilky a obsahujú 23 rôznych živín, vrátane bielkovín, vitamínov skupiny B, omega-3 mastných kyselín, železa, zinku, a vápnika. Pšeničné klíčky sú zdravým obohatením jedálnička. Olej je tiež nabitý živinami, čo je obzvlášť vhodné pre hydratáciu a upokojenie pokožky.

Výhody lokálneho použitia: 

Olej z pšeničných klíčkov sa ľahko vstrebáva do pokožky, čo z neho robí efektívne hydratačné a upokojujúce prostriedok. Pri aplikácii na kožu sa z oleja z pšeničných klíčkov dostáva do kože zdravá infúzie vitamínu A, vitamín D, B vitamínov, skvalénu, zinku, selénu, antioxidantov a mastných kyselín. Tieto živiny nielen hydratujú a liečiť suchú alebo popraskanú pokožku, ale tiež zabraňuje zjazveniu. Olej z pšeničných klíčkov je bohatým zdrojom vitamínu E, ktorý pomáha znižovať poškodenie kože, pôsobí proti voľným radikálom, podporujú tvorbu kolagénu a pomáha udržiavať aj tón pleti. Olej z pšeničných klíčkov sa pridáva vďaka obsahu výživných látok prospešných pre zdravé vlasy i do šampónov a kondicionérov.

Ako používať olej z pšeničných klíčkov:

Okrem použitia oleja lokálne, môžete ním tiež pokvapkať zeleninu či šaláty alebo začleniť do svojich pokrmov. Pšeničné klíčky možno pridať do mnohých vašich obľúbených jedál. Posypeme nimi ovocie, cereálie a dezerty. Tiež ich môžete pridávať do palaciniek a chleba. Pšeničnými klíčkami môžete tiež nahradiť strúhanku pri výrobe hamburgerov alebo sekanej. Olej z pšeničných klíčkov možno aj užívať ako potravinový doplnok.

Upozornenie

Osoby s alergiou alebo citlivosťou na pšenicu či lepok, by sa mali vyhnúť použitie pšeničných klíčkov. Navyše, vzhľadom na citlivosť oleja z pšeničných klíčkov na svetlo, kolísanie teplôt a oxidácii, je najlepšie ho skladovať v chladničke, kde môže zostať čerstvý po dobu až jedného roka. Ďalej je olej z obilných klíčkov k dispozícii vo forme potravinového prevezmite

 • najlepší prírodný zdroj vitamínu E
 • chráni pred oxidačným stresom
 • vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie
 • stačí jedna čajová lyžička denne
 • lisovaný za studena
 • V BIO kvalite

 • 100% olej lisovaný za studena zo semien
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 
 • Obsah:250 ml
 • Vyrobené v Nemecku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/67-Olej-z-psenicnych-klickov

psenica , psenicne klicky