Cistus krétsky sypaný čaj 100g

1,95 €

Cistus krestky 100g

Nový produkt

10 položky

- +

Pridať do obľúbených

Cistus krétsky sypaný čaj 100g

Cistus krétsky (Cistus creticus) patrí medzi najušľachtilejšie odrody z viac ako 20 druhov rodu cistusov (Cistaceae). Tiež sa radí medzi najbohatšie zdroje polyfenolov - felonových zlúčenín patriacich do skupiny rastlinných látok s antioxidačnými vlastnosťami podporujúcimi obranyschopnosť ľudského organizmu.

Liečebné účinky cistusu krétskeho sú známe už od IV. storočia pred naším letopočtom, kedy sa používal v severnom Grécku na liečenie chorôb kože a prechladnutia. Existuje viac ako 20 druhov rodu cistu (Cistaceae) zo stredomorskej oblasti, ktorým sa pripisujú rôzne farmakologické vlastnosti vrátane protizápalových a protivírusových. Tieto účinky sú závislé na obsahu polyfenolov a je to práve ich garantovaný obsah v štandardizovanom extraktu, ktorý zaistí efektívne pôsobenie preparátu.

Sypaný čaj z cistsu krétskeho so zaručeným množstvom polyfenolov (min. 20%) vykazuje významné účinky antivírusové, protizápalové a antimikrobiálne. Najmä sa odporúča na liečenie chrípky, kašľa a prechladnutia. Tento čaj vykazuje tiež výrazné účinky pri tlmení zápalových procesov spôsobených cytotoxiny, ktoré zápaly vyvolávajú. Inhibuje neuraminidázu - enzým zodpovedný za uvoľnenie vírusu z infikovaných buniek. Je možné ho používať nielen profylakticky, ale aj vtedy, keď infekcia už prepukla.

Účinná látka:

  • Polyfenoly blokujú kmeňové bunky spôsobujúce nádorové bujnenie. Výskumy v oblasti prevencie rakoviny ukazujú, že systematický, vysoký podiel polyfenolov v strave, môže predísť najvážnejším druhom rakoviny: pľúc, žalúdka, hrtana, pankreasu, pečene, prsné žľazy, prostaty a kože.

Tradičné využitie:

  • V prírodnom liečiteľstve (najmä oblasti Stredozemného mora) bol užívaný už od dávnych časov v liečbe prechladnutia, chorobách spôsobených bakteriálnou infekciou, žalúdočných zápaloch - črevných infekcií, zápaly nosohltanu, hrtanu, prechladnutie, angína, zápaly pľúc a bronchitída, infekcie močového ústrojenstva, bolesti kĺbov, prevencia ochorení prenášaných kliešťami.

Štandardizácia:

  • Produkt tej najvyššej kvality vo formesypého čaju. 

Cistus krétsky -  (Cistus creticus) 

  • Zaručený obsah polyfenolov (min. 20% ako ekvivalent kyseliny gallová).
  • Výrobok je vhodný pre vegetariánov a vegánov.
  • Zloženie: 100% sypaný čaj
  • Použitie: dospelí 3 krát denne po jedle
  • Obsah 100g
  • Krajina pôvodu Turecko