Mladý zelený jačmeň prášok 200g

7,29 €

Mladý zelený jačmeň 200g

Nový produkt

44 položky

- +

Pridať do obľúbených

Mladý zelený jačmeň prášok 200g

Mladý jačmeň - zelený zdroj zdravia v jednej pohári

Mladý jačmeň , keď klíči a rastie získava nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vzduchu, vody a slnka . Mladý jačmeň je preto nabitý týmito látkami. A to všetko v podobe v akej je vaše telo dokáže najlepšie zužitkovať . 

Mladý jačmeň - účinky 

 • Svojim veľkým obsahom chlorofylu Mladý jačmeň výrazne okysličuje krv a tkanivá . Čím nám Mladý jačmeň iného poskytuje zvýšené schopnosti dlhšie a intenzívnejšie myslieť a pracovať.
 • Šťava z Mladého jačmeňa svojím ľahko zásaditým ph obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. V zásaditom vnútornom prostredí, ktoré Mladý jačmeň v ľudskom tele vytvára, sa nedarí plesniam, zápalom, kvasinkám a napríklad ani rakovinovým bunkám ...
 • Šťava z Mladého jačmeňa obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii chorôb . Šťava z Mladého jačmeňa má tiež vysoký obsah betakaroténu, vitamínu C, E a vitamínov radu B.
 • Pomoc u širokej palety chorôb ukazuje, že zelené potraviny podporujú správne fungovanie ľudského tela a nezameriavajú sa len na určité symptómy ako to robia klasické lieky. Je jasné, že produkt pôsobiaci proti nadváhe a ekzémom, rakovine a cievnym chorobám je buď zázračný liek, alebo to nie je liek vôbec.
 • Mladý jačmeň urobí zázrak tým, že pomôže telu liečiť sa samo!

Mladý Jačmeň je vhodný pre:

 • liečenie kožných ochorení (koža je zrkadlo zdravie)
 • chudokrvnosť a problémy s krvným obrazom
 • Crohnovu chorobu a Ucelózní kolitídu
 • diabetiky- pomáha upravovať hladinu cukrov v krvi
 • pomáha v boji s nadváhou
 • problémy s vyprázdňovaním
 • doplnenie živín pri pôste
 • posilnenie imunity
 • predchádzanie civilizačných chorôb
 • prevenciu rakovinových ochorení
 • odstránenie alebo zmiernenie depresie
 • zlepšenie spánku
 • cievne a srdcové ťažkosti

V tomto štádiu, keď je ešte zelený, sa zberá. Je to dôležité z toho dôvodu, pretože sú v ňom zachované všetky dôležité látky, ktoré neskôr náš organizmus využije. Možno spomenúť vitamíny zo skupiny B , vitamín C (kyselina askorbová), vitamín E (tokoferol), vitamín K (fytochinon), vitamín H (biotín), cholín , vlákninu, aminokyseliny alebo betakarotén (provitamín A, vzniká z neho v tele vitamín A ). Menej známy z týchto zložiek je cholín . Je niekedy označovaný ako vitamín B8 (to je nepresné označenie, keďže nejde o vitamín) alebo ľudovo mozgový vitamín. Je to preto, že je základným stavebným kameňom neuromediátoru acetylcholínu. Neuromediátory je látka, ktorá sprostredkováva nervosvalový prenos signálu v mozgu. Je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému a jeho nedostatok môže byť jeden z faktorov, ktorý ovplyvňuje vznik Alzheimerovej choroby. 

Z minerálov obsahuje mladý jačmeň  draslík ,  vápnik ,  meď ,  železo ,  fosfor či  horčík . A samozrejme vzhľadom k tomu, že je to zelený jačmeň, obsahuje  zelené rastlinné farbivo umožňujúce fotosyntézu (premena slnečnej energie na chemickú),  chlorofyl .  Chlorofyl má význam pri vnútornom užití - zlepšuje metabolizmus, urýchľuje zápalové procesy v organizme ( má protizápalový a antiseptický účinok ) . Zlepšuje prenášačovú kapacitu pre kyslík,  pôsobí priaznivo na stav srdca, ciev či tvorbu krvi . Dá sa aplikovať aj zvonka v obkladoch či mastiach, kedy sa tiež využíva jeho protizápalový a hojivý účinok.

Mladý jačmeň prášok 

 • Ďalšou jeho významnou vlastnosťou je to, že pomáha alkalizovať organizmus . Acido-alkalická (kyslo-zásaditá) rovnováha je veľmi dôležitá pre naše celkové zdravie. Potraviny sú podľa prírodnej medicíny delené na kyselinotvorné a zásadotvorné. Jedná sa o jednoduchou kyslosť či zásaditosť podľa chuti. Citrón, aj napriek svojej kyslú chuť, patrí k zásadotvorným potravinám. Organizmus sa neustále snaží vyrovnať svoju rovnováhu, aby predišiel nežiaducim stavom, kedy pH príliš vzrastie či poklesne (alkalóza či acidóza), čo vážne ohrozuje fungovanie metabolizmu. K tomu, aby nedošlo k prekysleniu , môže prispieť vďaka obsahu prírodných minerálnych iónov (ióny sú zhluky častíc atomárnej veľkosti ako atómy alebo molekuly, např.Mg2 +, Ca2 + v prípade prvkov v mladom jačmeni). 

Mladý jačmeň môžete kúpiť v prípravkoch vo forme tabliet či sypkého prášku. Tento prášok sa zvyčajne rozpúšťa vo vode (150 ml) a slúži na prípravu obľúbeného zeleného nápoja z mladého jačmeňa, ale môžete ho rozmiešať aj vo vhodnej ovocnej šťave. Možno ho tiež pridať aj do studených pokrmov - müsli, šalátov i. Aby mohol začať priaznivo pôsobiť, je dobré ho užívať po dobu približne dvoch až troch mesiacov 

Mladý jačmeň - nežiaduce účinky a kontraindikácie

 

Nežiaduce účinky u mladého jačmeňa nie sú známe. Ale je dobré spomenúť, že sa môžu sa na začiatku užívania vyskytnúť menšie prejavy (bolesť hlavy, únava, hnačka), pretože telo sa čistí a prispôsobuje na novú potravinu. Čo sa týka kontraindikácií, nemal by sa užívať po operáciách žalúdka, tenkého, hrubého a slepého čreva, pri akútnych zápaloch hlbokého žilového systému alebo pri akútnej pľúcnej embólii. Vzhľadom na obsah vitamínu K by mali byť opatrní pacienti s poruchou krvnej zrážanlivosti, užívajúci warfarín alebo podobne pôsobiace lieky. 

Zelený nápoj z mladého jačmeňa

 •  

  Prášok zo zeleného jačmeňa môžeme použiť aj ako prísadu do tzv. Smoothie , zdravých prírodných nápojov. Na záver môžeme uviesť jeden z receptov na prípravu ovocného "smoothie":
 • V mixéri rozmixujte 2 dcl ovocného džúsu, 1 čajovú lyžičku zeleného jačmeňa a polku banánu. Dobrú chuť!

 Obsah 200g