PM D-manosa 30tbl

10,80 €

D-manosa

Nový produkt

Tento produkt už nie je dostupný

Pridať do obľúbených

PM D-Manosa s propolisom pri zápale močových ciest

D-Manosa s propolisom môže eliminovať až 90% zápalov močových ciest alebo močového mechúra už v priebehu dvoch až troch dní! D-Manosa na základe klinického testovania je až 50 × účinnejší než doteraz používané prírodné prípravky na báze brusníc.

Jedná sa o doplnok stravy.

 • Balenie:30 tabliet

D-Manosa nie je organizmom nemetabolizuje a teda je prípravok vhodný pre diabetikov. Priaznivo pôsobí u symptómov zápalov močových ciest a močového mechúra. Pomáha vyplavovať nežiaduce baktérie E-coli.

 • Účinok je založený najmä na fyzikálnom efekte D-manóza (vytvára ochrannú vrstvu na stenách močových ciest) a bakteriostatické a protizápalovom efektu štandardizovaného propolisu. Výsledkom je rýchla a účinná pomoc bez nepriaznivých účinkov antibiotík.
 • Najčastejším pôvodcom zápalov močových ciest alebo močového mechúra je baktéria E. coli. Bežná liečba infekcie vyžaduje užívanie antibiotík a antimikrobiálnych liekov a môže trvať aj niekoľko mesiacov. Klinické štúdie preukázali schopnosť D-manóza zabrániť nositeľmi infekcií - baktériám E. coli - priľnúť k vnútornej stene obličiek, močového mechúra, močovej trubice a prostaty, čím je ultimátny dosiahnuté ich výplachu pri močení.

D-manosa je monosacharid s netypickou konfiguráciou, ktorý sa v malej miere nachádza v niektorých druhoch ovocia. Prirodzene sa vyskytuje v niektorých druhoch ovocia (hrušky, jablká). Má vlastnosti, ktoré ju odlišujú od ostatných cukrov - nie je prakticky metabolizovaná, a tak na nej nie je významná inzulínová odpoveď. Na druhej strane je masívne vylučovaná do moču. Tam na seba "viaže" baktérie, ktoré potom strácajú svoju schopnosť uchytenie k sliznici močového mechúra.

To je dané tým, že ak je prijímaná vo vyšších dávkach, prechádza z hornej časti tráviaceho traktu priamo do krvného riečišťa a odtiaľ je transportovaný do močového mechúra . Tu sa viaže na povrch baktérií Escherichia coli, ktoré sú následne prirodzeným spôsobom odplavené prúdom moču. Je prírodnou alternatívou antibiotík, pôsobí rýchlo a veľmi efektívne. Najčastejším pôvodcom zápalov močových ciest alebo močového mechúra je práve spomínaná baktérie E. coli. Bežná liečba infekcie vyžaduje užívanie antibiotík a antimikrobiálnych liekov a môže trvať aj niekoľko mesiacov. Klinické štúdie preukázali schopnosť D-manosy zabrániť nositeľmi infekcií - baktériám E. coli - priľnúť k vnútornej stene obličiek , močového mechúra, močovej trubice a prostaty a tým znemožnili jej nežiaduce pôsobenie. Nástup efektu D-manózy je u bežných zápalov rýchly. Za niekoľko dní môžu byť nežiadúce baktérie vyplavené a nasleduje výrazná úľava od bolestí a ťažkostí. S ohľadom na prevenciu recidívy sa odporúča užívať D-manosu ešte ďalších niekoľko dní.

Dôležitým zdrojom D-manosy sú kvasné produkty, pretože bunková stena kvasiniek obsahuje veľké množstvo Mannan (polymanosylových reťazcov, ktoré sú zdrojom manózy). Často je v prírodných prípravkoch pre doplnenie liečby močových infekcií kombinovaný s brusnicami alebo  propolisom . Brusnica kanadská (Vaccinium macrocarpon) je bohatým zdrojom vitamínov, bioflavonoidov a ďalších prírodných látok s osvedčeným a prospešným účinkom na močové ústrojenstvo. Koncentrovaný extrakt zaisťuje vysoké zastúpenie účinných látok, ako napr. Kyselinu ellagovej , ktorá v súčinnosti s D-manosou zabraňuje výskytu nežiaducich baktérií v močových cestách. U pacientov trpiacich inkontinenciou brusnicový extrakt spomaľuje rozklad vylúčeného moču a zabraňuje tak vzniku nežiaduceho zápachu.

Mechanizmus účinku brusnicového extraktu nie je presne známy. Predpokladá sa vplyv kyselín quinicové, malicové a predovšetkým už spomínané ellagikové na zníženie schopnosti priľnavosti baktérií k sliznici močových ciest. Efekt D-manózy môže byť tiež zosilnený propolisom, ktorého široké spektrum protizápalových účinkov je známe už z pradávneho Egypta. Mimo to tiež bráni v existenciu ďalšom bakteriálnym, kvasinkovým a plesňovým kultúram, ktoré sa často vyskytujú v urologickom trakte.

Efekt D-manosa je zosilnený propolisom, ktorého široké spektrum protizápalových účinkov je známe už z pradávneho Egypta. Mimo to vytvára nehostinné prostredie pre ďalšie nežiaduce mikrobiálne štruktúry, ktoré sa často vyskytujú v urologickom trakte. Nástup efektu D-manóza je u bežných zápalov neuveriteľne rýchly. Za jeden až tri dni je prevažná časť nežiaducich baktérií vyplavená a nasleduje výrazná úľava od bolestí a ťažkostí. S ohľadom na možnosť recidívy sa odporúča užívať D-manóza ešte ďalších sedem dní. Vďaka tomu, že D-Manosa nie je metabolizovaná, je vhodná aj pre diabetikov.

D-Manosa s propolisom nemá žiadne vedľajšie účinky

 • Prechádzajú prirodzene zažívacím traktom
 • Neničí "priateľské" baktérie
 • Nenarušujú normálne telesné procesy
 • Nenarušujú regulácii krvného cukru
 • Použitie môže byť bezpečne skončené v priebehu niekoľkých dní
 • Nespôsobujú kvasinkovej infekcii
 • Sú vhodné aj pre dlhodobé použitie

Účinné látky:

 • D-manosa
 • Propolis
 • Kryštalická celulóza

Dávkovanie: 1 až 2 tablety 2 × denne 20-30 minút pred jedlom a zapiť vodou.

Zloženie 1 tablety (530 mg)

D-Manosa 400 mg, Propolis Moravia PM® extrakt 10 mg.

Upozornenie: Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosahu detí! Nie je určené pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy. Nevhodné pre osoby citlivé na včelie produkty. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávať pri teplote do 25 ° C. Chrániť pred svetlom.

Doplnok stravy:Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.