kukuričné klíčky olej 250 +

Olej z kukuričných klíčkov 250 ml Solio

4,15 €

SOLIO

Nový produkt

19 položky

- +

Pridať do obľúbených

Olej z kukuričných klíčkov 250ml Solio

(Zea mays)

Olej z kukuričných klíčkov - zdroj koenzýmu Q10 na ošetrenie ďasien a zubov, pri vnútornom použití má odvodňovací účinok a slúži ako preháňadlo, zvonka vhodný na zapálenú, aknóznu pleť.

Olej z kukuričných klíčkov je bohatý na vitamíny ako sú napr. B, C, D, ďalej obsahuje veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín (až 70%).

Kukuričné klíčky obsahujú mnoho živín dôležitých pre organizmus, ako napr. Draslík, provitamín A. Olej je vhodný na pokles cholesterolu a pôsobí priaznivo na nervový systém. Vo forme panenského oleja, čiže forme lisované za studena, sú všetky dôležité látky zachovávané skoro bez strát. Je vhodným produktom aj pre bezlepkovú diétu.

Ako sa vyrába?

Olej z kukuričných klíčkov sa vyrába lisovaním kukuričných klíčkov, má svetlú žltú farbu a je takmer bez chuti a vône. Kukuričný olej sa lisuje za studena (kvalitnejšie), ale je možná tiež rafinácie. Je ideálnym olejom na vyprážanie a používa sa tiež pri výrobe tukov. Kukuričný olej obsahuje železo, luteín, horčík, vápnik, zinok a mangán. Posilňuje imunitný systém, pôsobí preháňavo, je vhodný na potenciu, upravuje tlak aj cholesterol a hodí sa aj pre ľudí s bezlepkovou diétou. Užívanie je možné aj pri cukrovke typu I a II.

Olej z kukuričných klíčkov  regeneračné a hojivé účinky, a vzhľadom na to, že obsahuje čistý koenzým Q10, je často využívaný v kozmetike i farmáciu.

Vhodný i do kuchyne

Kukuričný olej je výborný na studenú kuchyňu. Môže sa pridávať aj do polievok či omáčok, odporúča sa ale vlievať až po čiastočnom vychladnutí pokrmov.

Východiskovou surovinou na získanie tohto kukuričného oleja sú samozrejme kukuričné klíčky. Tento olej je k dostaniu spravidla rafinovaný, existuje ale aj olej lisovaný za studena. Oproti rafinovanému oleju má červenkastú farbu a obilnú chuť. Olej z kukuričných klíčkov obsahuje kyselinu linolovú , kyselinu olejovú a vitamín E - 42mg na 100ml oleja. Rafinovaný olej má neutrálnu chuť aj vôňu. Používa sa na smaženie, dusenie, pečenie aj marinovanie, je vhodný do šalátových zálievok alebo na nakladanie zeleniny. Možno ho pridávať aj do omáčok.

Olej z kukuričných klíčkov sa uchováva sa v tme, pri izbovej teplote.

Má jemnú chuť, hodí sa na prípravu majonéz a sladkých raw (nepečených) dezertov

  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.
  • Obsah:250 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/35-Kukuricny-olej

kukurica , kukuricny olej