legend +

Paprikových semien sladký olej 250 ml Solio

7,90 €

Solio-olej z paprikových semien

Nový produkt

49 položky

- +

Pridať do obľúbených

Olej z paprikových semien 100% - sladký 250ml Solio

(Capsicum annuum)

Olej lisovaný za studena zo semien papriky sladkej.

Panenský paprikový olej lisovaný za studena. Vyrába sa z vybraných semien červených paprík, je bez konzervačných látok. Má jasne červenú farbu, jeho chuť je jemná (zo sladkých paprík nie je pálivý), nedráždi. Hovorí sa mu "zahrievací" olej, prekrvuje končatiny a dáva do pohybu krvný obeh. Odporúča sa deťom aj tehotným ženám.

Paprikový olej je bohatý na vitamíny, predovšetkým vitamín C. Podporuje funkciu tráviaceho ústrojenstva  , preto je vhodný najmä pre deti. Blahodarne pôsobí na nervový systém a krvný obeh. Posilňuje obranyschopnosť organizmu a jeho regeneráciu. Zmierňuje prejavy starnutia, urýchľuje zotavenie z chorôb, zlepšuje funkciu pečene a posilňuje pamäť. Pomáha pri reumatických komplikáciách . Veľmi účinný na masáže kĺbov a svalov . Skvele sa hodí na ochucovanie pokrmov nielen z rybieho mäsa. Slúži dobre ako šalátový olej všade tam, kde je potrebné papriková chuť a farba, vynikajúci na ochutenie mäsa a sendvičov. Je to vynikajúci olej zo semienok papriky s príjemnou chuťou a arómou

Paprikový olej je vhodný ako do studenej tak i teplej kuchyne. Jeho chuť oceníte predovšetkým v zeleninových šalátoch, listových šalátoch alebo nátierkach. Olej je možnosť využívať aj na reumu - aplikovať na postihnuté miesto a vmasírovať.

Paprikový olej je vyrobený z vnútorných semienok sladkých paprík, ktoré sú za studena lisované. Paprikový olej je bohatý na kyselinu linolovú, vitamín C a kapsaicín, ktorý obsahuje paprika. Paprikový olej z paprikových semienok napomáha obehovej sústave, trávenie a nervovej sústave.

Paprikový olejj obsahuje veľmi dôležité nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B, C, D a K, ďalej železo.

 Z

loženie:

 •  

  100% panenský olej lisovaný za studena zo semien papriky
 • Bez prídavných farbiacich a konzervačných látok, čistý prírodný produkt.

Dávkovanie:

 •  

  vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovú lyžičku
 • vonkajšie použitie - podľa potreby
 • dochutenie pokrmov - podľa chuti

 • 100% olej lisovaný za studena zo semien
 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.
 • Obsah:250 ml

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/61-Paprikovy-olej-sladky

paprika , paprikovy olej