ľanový olej 250 +

Ľanový olej 250 ml Stöger

3,60 €

Stöger

Nový produkt

12 položky

- +

Pridať do obľúbených

Ľanový olej 100% 250ml Stöger

(Linum usitatissimum)

Ľanový olej  je vyrobený zo semien ľanu. 

Olej obsahuje látky, ktoré podporujú dobrý zdravotný stav. 

Ľanový  olej je bohatý na kyseliny alfa-linolénovej (ALA), esenciálne mastné kyseliny, ktoré sa javia ako prínosné pre srdcové choroby. ALA patrí do skupiny látok nazývaných omega-3 mastné kyseliny . Dobrý zdravotný stav vyžaduje správny pomer omega 3 mastných kyselín Omega 6 mastných kyselín v strave. Ideálny pomer je asi 1: 2. Priemerná  strava je asi od 01:20 do 01:50, príliš veľa Omega 6 a málo omega 3 .  Pomer prítomný v ľanovom oleji je asi 4: 1. Takže ľanový olej je dobrým zdrojom omega 3. Každý deň by ste mali konzumovať malé porcie ľanového oleja .  Ľanový olej sa dá kombinovať aj s inými olejmi, ktoré obsahujú viac Omega 6 s cieľom získať správnu rovnováhu, ako je napríklad sezamový olej, slnečnicový olej, olej z pupalky dvojročnej .

Ľanový olej je dobrý pre srdce , pretože je najbohatším zdrojom kyseliny alfa-linolénovej. Ľanový olej obsahuje tiež lignany, ktoré môžu mať antioxidačné aktivity a môžu pomôcť chrániť pred niektorými druhmi rakoviny .  Niektoré štúdie ukazujú, že ľanový olej rovnako ako ľanové semená, môže znížiť hladinu cholesterolu, čím sa výrazne znižuje riziko srdcových ochorení .Užívanie ľanového oleja môže tiež chrániť pred angínou  a vysokého krvného tlaku. Navyše päť rokov štúdia v poslednej dobe sa zistilo, že ľanový olej môže byť užitočný pri prevencii  infarktu.

Ľanový olej nielen znižuje zápal kĺbov,kože a obličiek  ale tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi .Užívanie ľanového oleja pri ochorení dnou (kyselina močova) môže znížiť často náhle a závažne ochorenie bolesti kĺbov alebo opuchov , ktorý je príznakom tohto stavu. Okrem toho, schopnosť omega-3 mastných kyselín  zvyšuje  absorpciu jódu (minerálne často vyskytuje v nízkych hladinách u žien, trpiacich cystickou fibrózou prsníkov) je ľanový olej  cenný pri liečbe tohto často bolestivého stavu. Pretože majú vysoký obsah vlákniny, môže ľanový olej pomôcť zmierniť priechod stolice a tým uľaviť od zápchy, hemoroidov a divertikulózy. Prijatá pre zápalové ochorenie čriev môže ľanový olej pomôcť upokojiť zápal a napraviť všetky škody traktu. Navyše olej môže zabrániť bolesti pri  žlčových kameňov a v rozvojovom štádiu dokonca rozpustiť existujúce kamene. Esenciálne mastné kyseliny v ľanovom oleji sú z veľkej časti zodpovedné za kožné liečivé účinky. 

Ľanový olej ma veľmi upokojujúce účinky na položku kde dobre vplýva na liečenie psoriazy. Spálená pokožka sa hojí rýchlejšie lebo ju aj regeneruje a dostatočne hydratuje . V prípade akné , esenciálne mastné kyseliny podporujú riedenie olejového mazu ktorý upcháva póry . Vďaka omega-3 mastných kyselín v ľanovom oleji bolo preukázané, že prispieva k zdravému rastu vlasov (v skutočnosti, nízke hladiny týchto kyselín môže spôsobiť suché a lámavé vlasy). Problémy s vlasmi ako aj lupienka alebo ekzém na pokožke hlavy tak aj tieto problémy po nanášani olejčeka na pokožku postupne ustúpia lebo látky obsiahnuté v oleji účinkujú protizápalovo . Vyživuje suché a lámavé nechty. 

  • Olej je lisovaný za studena.
  • Olej je bez  umelých farbív a umelých konzervačných látok.
  • Skladujte na chladnom a tmavom mieste  do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Obsah:250 ml.
  • Vyrobený v Rakúsku.
  • Balené v sklenej tmavej flaši

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/37-Lanovy-olej