makový olej 250 +

Makový olej 250 ml Stöger

8,40 €

Makový ole 250ml Stoger

Nový produkt

88 položky

- +

Pridať do obľúbených

 Makový olej 250ml Stöger

(Papaver somniferum)

Polovica lyžičky makového oleja na zmiernenie príznakov astmy a čierneho kašeľa, bylinná zmes semien je prospešný pri liečbe všetkých typov nervových porúch . Okrem konzumácia makového oleja vo svojej surovej podobe môže byť použitý ako obklad pri získavaní úľavu od opuchov a bolestí kĺbov. Dalej na liečbu nespavosti a hnačky. Dodáva základné enzýmy a mastné kyseliny ako forma výživy. Športovci by konzumovať zmes oleja s medom na zaistenie pevnosti a dobrého zdravotného stavu. Makový olej sa používa v rôznych kozmetických prípravkov na vlasy a kožu ako balzam a kondicionér. Makový olej sa používa tiež pre zvýšenie chuti šalátov a je tiež užitočný ako masážny olej. Je dobrým zdrojom vápnika a prospešný v tehotenstve a dojčiace matky.

Zdravotné prínosy:

1. Mastné kyseliny: Tieto semená sú dobrým zdrojom mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre telo dobrého zdravia. Tieto semená sú obzvlášť bohaté na omega-3 mastných kyselín. 
2. Rakovina prsníka: Makový olej obsahuje kyselinu olejovú. Štúdie vykonané na tejto kyseliny, ukazujú, že to je užitočné pri liečbe rakoviny prsníka. 
3. Zdroj minerálov: Tieto semená sú tiež zdrojom jódu, zinku, medi, mangánu a horčíka. 
4. Srdcové choroby: Mak obsahuje kyselinu linolovú, ktorá je užitočná pri prevencii srdcových chorôb a infarktu.
5. Narkotiká: Mak sa tiež používajú ako narkotiká na liečbu stavov spojených bolesti. Používajú sa tiež pri liečbe astmy, hnačka, čierny kašeľ, nespavosť, niektoré zažívacie poruchy a žalúdočných ťažkostí.

Výživové vlastnosti makového oleja:

Jedna čajová lyžička oleja z maku obsahuje 1,6 g bielkovín, 3,7 g tuku, 2,5 g sacharidov a 46 kalórií. Mak je tiež dobrým zdrojom mnohých minerálnych látok; z jednej lyžice maku dostanete 29% DV mangánu, a 13% DV vápnika. Ostatné obsah minerálnych látok obsahuje 8% DV horčíka a fosforu, 5% DV železa a zinku, a 2% DV draslíka a selenium.7% dennej hodnoty vlákniny . Tieto semená tiež obsahujú 0,02 g omega-3 mastných kyselín a 2,48 g omega-6 mastných kyselín.

  • 100% olej lisovaný za studena zo semien
  • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
  • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 
  • Obsah:250 ml
  • Vyrobené v Rakúsku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na: http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/42-Makovy-olej