tekvicový olej 250 +

Tekvicový olej 250 ml Stöger

7,68 €

Stöger

Nový produkt

20 položky

- +

Pridať do obľúbených

Tekvicovy olej 250ml 100% Stöger 

(Cucurbita pepo)

Tekvicový olej je nielen lahodnou delikatesou, ale tiež vynikajúcim zdrojom látok cenných pre naše zdravie a mladistvú vitalitu. Veľkú tradíciu v jeho produkcii majú naši južní susedia - v rakúskom Štajersku ho lisujú od 18. storočia a hovoria mu Kürbiskernöl.

Využitie v kuchyni:Tmavo zelený tekvicový olej je hustej konzistencie a má chuť po pražených orieškoch. Vďaka orieškovej chuti sa hodí nielen do slaných, ale i sladkých pokrmov. 

Olej z tekvicových semienok je určený hlavne na použitie za studena. Je výborný nielen do šalátov, ale aj na bylinkovej zemiaky, syry, mäso, rizota, cestoviny, do nátierok alebo krémových polievok. Alebo si ním len tak pokvapkajte surovú cibuľu alebo ochuťte palacinky, ovsenú kašu či zmrzlinový pohár. Okrem chuťových zážitkov do seba dostanete aj hotový elixír mladosti a zdravia.

Vysoký obsah antioxidantov .

Tekvicový olej totiž obsahuje rad tzv. prirodzených antioxidantov a tie sú považované za hlavné pomocníkmi v boji proti starnutiu organizmu. Napríklad množstvo vitamínu E v tekvicovom oleji je výrazne vyššia ako v oleji slnečnicovom či olivovom a spolu s vysokým množstvom vitamínu A, C a selénu, zinku a radu fytosterolov účinne znižuje riziko civilizačných chorôb, napríklad srdcovo-cievne ochorenia, ako je artérioskleróza, ochorenia srdca , mŕtvice a tiež niektoré nádorové ochorenia. Vysoké hladiny fytosterolov napríklad dokážu blokovať absorpciu cholesterolu v tráviacom ústrojenstve, takže znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Vysoké hladiny esenciálnych mastných kyselín produkujú prostaglandínov, ktoré regulujú srdcový rytmus, krvný tlak a majú protizápalový účinok. Prevencia i liečba zväčšenia prostaty. Najznámejšie liečebný účinok má tekvicový olej na zväčšenú prostatu, jav, ktorý často sprevádza starnutie mužského organizmu. Podľa niektorých štúdií je to vďaka vysokému obsahu zinku, fosforu, horčíka a esenciálnych mastných kyselín, ktoré svojím synergickým účinkom dokážu hyperpláziu prostaty nielen spomaliť a zastaviť, ale dokonca aj významne zlepšiť.

Látky obsiahnuté v tekvicových semienkach a ich vplyv na zdravie prostaty sú preto predmetom výskumu. Ukazuje sa, že najdôležitejšiu úlohu v rozvoji tohto ochorenia hrá zvýšené množstvo dihydrotestosterónu, ktorý je zodpovedný nielen za zväčšujúce sa prostatu, ale napríklad aj za nadmerné vypadávanie vlasov u mužov. Zistilo sa, že tekvicové semienka obsahujú vysoké hladiny aktívnej látky nazývané delta -7-Sterin, ktorá dokáže tento hormón blokovať, a zabraňuje tak nežiaducim zmenám.

Pomáha aj v období menopauzy.Nielen k mužom je tekvicový olej štedrý. Ženám významne pomôže pri postmenopauzálnym syndrómu. Znižuje totiž krvný tlak, zlepšuje lipidové spektrum v prospech zvýšenia prospešného "dobrého" HDL cholesterolu a znižuje výskyt mnohých nežiaducich symptómov sprevádzajúcich menopauzu, ako sú návaly, bolesti hlavy a bolesti kĺbov. Vysoký obsah zinku v tekvicovom oleji znižuje riziko osteoporózy.

Tekvicový olej ako zdroj dobrej nálady. Tekvicové semienka, z ktorých sa olej lisuje, majú vysoký obsah aminokyseliny tyrptofanu, z ktorého vzniká neurotransmiter serotonín. Ten hrá dôležitú úlohu v tom, ako sa každý deň cítime. Nedostatok serotonínu spôsobuje zmeny nálady, depresie, stavy podráždenosti, agresivitu, ale aj poruchy spánku.

Užívanie tekvicového oleja je tak jedným z mnohých prirodzených spôsobov ako pomôcť svojmu telu vyprodukovať dostatočné množstvo látky, ktorá podporí našu dobrú náladu aj kvalitný spánok.

ZLOŽENIE:

 • Nenasýtené mastné kyseliny
 • Linolová (omega-6)
 • Linolénovej (Omega-3)
 • Olejová (omega-9)

Nasýtené mastné kyseliny:

 • Kyselina palmitová
 • Kyselina stearová
 • Vitamíny: A, E, B1, B2, C, D, F, K
 • Minerály ako je železo, horčík, selén, zinok, atď.
 • Olej je lisovaný za studena.
 • Olej je bez  umelých farbív a umelých konzervačných látok.
 • Skladujte na chladnom a tmavom mieste  do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 • Obsah:250 ml
 • Vyrobený v Rakúsku

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/82-Tekvicovy-olej