aronia 100% šťava Medicura +

Arónia šťava 330ml BIO 100% Medicura

5,70 €

Arónia šťava 100% 330 ml

Nový produkt

83 položky

- +

Pridať do obľúbených

Aronia 330 ml BIO sklenenej fľaše  - 100% ovocná šťava z ekologického poľnohospodárstva

Zloženie: 100% džús Aronia

Obsah:  330 ml sklenená fľaša

Odporúčané dávkovanie : Sú obvyklé 60 ml za deň. Ukladať po otvorení v chlade a spotrebovať rýchlo. Pred otvorením potriasť. Po otvorení skladovať v chlade a spotrebovať do 14 dní.

Plody arónie obsahujú množstvo rôznych vitamínov, vďaka ktorým je arónia známa ako vitamínová bomba. Okrem nich má tak isto aj antibakteriálne antiplesňové látky, pomocou ktorých sa plody arónie tak rýchlo nekazia.

Arónia pomáha znižovať vysoký krvný aj očný tlak a pri starostlivosti o žilách aj naďalej pokračuje: pomáha pri kŕčových žilách a priaznivo pôsobí na pružnosť ciev. To však nie je všetko. Extrakt plodov z arónie má aj protizápalové účinky, pomáha pri reume a harmonizuje štítnu žľazu. Ako liečivo je arónia vhodná aj pre deti a keďže ide o prírodné plody, nebije sa s liekmi.

Arónia má jedlé čierne plody, síce s nižším obsahom vitamínu C (10 - 60 mg na 100 g), ale s veľkým množstvom ďalších fyziologicky cenných látok. Obsahuje bioflavonoidy vrátane vitamínu P, vitamíny PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, rutin (skôr označovaný ako vitamín P), triesloviny. Sorbitu obsahujú až 3,5% - je náhradou cukru pre chorých cukrovkou. Plody arónie majú značný obsah železa a mikroelementov - ako napr.: bór, fluór, mangán, meď, kobalt, molybdén a další. Plody arónie bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g. Ide o prvok žiadúce hlavne pre tehotné a kojace ženy a deti. U detí má jód dôležitou roli pri rozvoji mozgu a inteligence, pri prevenci zubného kazu, a s ďalšími obsahovými látkami arónie i na posílení imunitného systému. U dospelých i detí je jód dôležitý pre činnosť štítnej žľazy, hormonálnu rovnováhu a ochranu pred rádioaktívnym jódom (vysokým obsahom jódu je toto ovoce blízké plodom kiwi). Bioflavonoidy podporujú pôsobenie vitamínu C a pôsobí s ním často synergicky. Plody arónie je vhodné doplniť vitamínom C v tabletách alebo ovocím s vyšším množstvom vitamínu C hlavne pre spevňovanie kapilár, liečbe hypertenzie, aterosklerózy, nachladeniu a zápalu pľúc. Konzumácia ovocia s vyšším obsahom bioflavonoidov je veľmi vhodná pri vysokom krvnom tlaku, strese, chronických bolestiach, zápaloch (vrátane zápalu pľúc) a skleróze. Rutín obsiahnutý v plodoch arónie sa používa k výrobe liečiv.

100% neriedená BIO šťava z Arónie (latin.Aronia melanocarpa) alebo Jarabiny čiernej. Je to tmavé, horké ovocie vyznačujúce sa vysokým obsahom antioxidantov a polyfenolov. 

Lisovaná za studena, bez konzervačných látok, bez pridaného cukru a farbív.

Obsahuje niekoľko funkčných elementov:
- polyfenoly, antokyány a flavonoidy (vysoký obsah antioxidantov)
- aminokyseliny, enzýmy
- železo, jód a iné minerály 
- vitamíny A, P, PP, B2, B6, E , K a iné

 

 • Celkovej regenerácii organizmu
 • Zlepšuje trávenie, podporuje správne fungovanie čriev a celého
 • tráviaceho traktu
 • Stabilizuje / znižuje krvný tlak
 • Znižuje cukor a cholesterol v krv
 • Pôsobí proti skleróze a chorobám srdca
 • Zjemňuje následky rádioterapie a znižuje vedľajšie účinky protinádorových liekov
 • Má protikrvácne účinky
 • Harmonizuje funkcie štítnej žľazy
 • Priaznivo podporuje imunitný systém
 • Zlepšuje krvný obeh
 • Účinne pôsobí proti stresu
 • Priaznivo pôsobi pri krčovch žilách a hemoroidoch
 • Zmierňuje problémy spojené s menopauzou u žien
 • Obrovská antioxidačná schopnosť – bráni bunky pred nežiadúcimi účinkami voľných radikálov

Šťava z arónie je taktiež prospešná pri: detoxikácii organizmu, podpore pečeňových a obličkových funkcií, krčových žilách, vysokom očnom tlaku, znižovaní hladiny cholesterolu v krvi chorých na aterosklerózu...

Krajina pôvodu: Nemecko