legend +

Rascový olej 250 ml Solio

7,80 €

Rascový olej 250ml solio

Nový produkt

73 položky

- +

Pridať do obľúbených

Rascový olej 100 % 250ml Solio
(Cuminum cyminum- hnedá rasca)
 

Rascový olej je vynikajúci ako po stránke chuťové, tak hlavne aj po stránke vysokého obsahu látok, účinných pri ochrane organizmu proti rakovine. Pozitívne výsledky sú potvrdené u rakoviny žalúdka, pečene, pľúc, čriev, prsníka. V staroveku sa tento olej používal pri slabosti, prechladnutí, a bolestiach hlavy. Jednou z vysoko priaznivých látok, obsiahnutých v rascový oleji je monoterpén D karvón. Rascový olej ho obsahuje až z 60%. Monoterpén sú organizmom človeka veľmi účinne využívané. Objavujú sa v krvnej plazme už po 20 minútach po požití. Účinkujú priaznivo pri pozitívnej ochrane buniek a to v spolupráci s enzymatickými látkami.

Olej z rasce pôsobí na organizmus človeka priaznivo antibakteriálne, odvodňuje a detoxikuje. Prináša úľavu pri nadúvaní, kŕčoch, upravuje činnosť zažívacích orgánov, najmä črevného traktu. Podporuje tvorbu materského mlieka. Býva odporúčaný ako podporný prvok pri bronchitíde, sennej nádche. Zvonka uľavuje pri kožných problémoch a ekzémoch. Jeho zvláštne účinky pri ošetrovaní pokožky využívala aj egyptská kráľovná Nofretete. Pre príjemnú chuť je bezproblémovo prijímaný aj malými deťmi.

Rascový olej je výborný do hotového jedla; Má výrazné proti rakovinové účinky. Veľmi jemný - vhodný pre deti. Užíva sa proti rakovine žalúdka, pečene, pľúc, čriev, prsníka. Obsahuje D-karvón 60%, odvodňuje, detoxikuje, priaznivo pomáha antibakteriálne pri nadúvaní a kŕčoch. Upravuje trávenie a črevný trakt. Odporúča sa pri bronchitíde, sennej nádche, vírusoch a astmy. Pomáha pri kožných problémoch a ekzémoch. Vhodný pre tehotné ženy. Je účinný proti parazitom, plesniam, na chrípky. Posilňuje imunitu a dýchacie cesty. Odporúča sa na chudokrvnosť a pri menštruačných bolestiach. Odstraňuje zápach z úst.

 

  • Olej je lisovaný za studena.
  • Olej je bez  umelých farbív a umelých konzervačných látok.
  • Skladujte na chladnom a tmavom mieste  do 22 C.
  • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
  • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
  • Obsah:250 ml
  • Vyrobený v Maďarsku
  • Zloženie: 100% panenský olej lisovaný za studena zo semien rasce. Bez prídavných farbiacich a konzervačných látok, čistý prírodný produkt.
  • Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovú lyžičku , vonkajšie použitie - podľa potreby , dochutenie pokrmov - podľa chuti

 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

Viac informácií o produkte získate na:

http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/71-Rascovy-olej

rasca , rascovy