Acerola 100% prírodná šťava BIO 330 ml Medicura +

Acerola 100% prírodná šťava BIO 330 ml Medicura

5,35 €

acerola 100% šťava 330 ml

Nový produkt

89 položky

- +

Pridať do obľúbených

Acerolová šťava BIO - to je prírodné mega C-čko pre obdobie chrípok.

AcerolaMalphighia glabra ) je malý tropický strom alebo krík, ktorý rastie v suchom listnatom lese až do výšky 5 metrov. Produkuje množstvo jasne červeného ovocia s priemerom 1–2 cm, s niekoľkými malými semenami, ktoré vyzerajú podobne ako európske čerešne. 

Acerolová šťava je v Brazílii rovnako bežná a obľúbená ako pomarančová šťava v Severnej Amerike. Ako prírodný liek v Brazílii sa hrsť čerstvého ovocia konzumuje na horúčku a úplavicu. Používa sa tiež ako protizápalový, adstringentný, stimulačný prostriedok pre pečeň a obličky, diuretikum a na podporu srdcových funkcií a na hojenie rán. Používa sa ako výživná pomôcka pri anémii, cukrovke, vysokých hladinách cholesterolu, problémoch s pečeňou, reumatizme, tuberkulóze a počas rekonvalescencie.

Kyselina chlorogénový obsiahnutá v ovocí kontroluje hladinu glukózy v krvi a tiež pomáha udržať nízku hladinu cukru v krvi, preto je výborná pre ľudí s diabetom druhého typu.

  • zlepšujú zdravie srdca
  • zvyšujú krvný obeh
  • zmierňujú alergické reakcie
  • stimulujú imunitný systém
  • zlepšujú celkový stav zraku
  • chránia pokožku
  • zlepšujú náladu
  • vďaka obsahu karotenoidov a bioflavonoidov pôsobí proti rakovine, najmä sú účinné pri spomaľovaní šírenia rakoviny pľúc

Acerola je menej kyslá ako citrónová šťava, má celkom príjemnú chuť a môžeme ju použiť ako základ sladených štiav a limonád alebo do čaju (čaj nesmie byť príliš horúci, aby sa vitamín C nezničil teplom).

Jedna lyžica aceroly obsahuje odporúčanú dennú dávku vitamínu C.

Na prípravu šťavy dáme lyžicu aceroly do pohára, osladíme obľúbeným sladidlom (vynikajúca je zahustená jablčná alebo hrušková šťava, ktorá dodá i chuť) a doplníme vodou.

V chrípkovom období odporúčame jeden pohárik acerolovej limonády denne na posilnenie imunity. Pre detičky zmiešajte so sladším džúsom a máte skvelý nápoj pri chrípkach. Zvlášť odporúčame pre školákov a škôlkarov.

Obsah 330 ml